10 червня 2021, 11:53

В Україні запрацювали електронні лікарняні

Пресслужба Мінцифри

Мінцифра спільно з партнерами запустила в Україні е-лікарняні. Як вони працюватимуть та що потрібно зробити, щоб отримати лікарняний в е-формі, читайте далі.

Читайте також: "Мінцифра підготувала освітній серіал про нові цифрові професії"

Як повідомляється, процес отримання лікарняного для українців значно спростився:

  1. Пацієнт приходить до лікаря на огляд.
  2. Лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі та завіряє його КЕПом.
  3. Пацієнт отримує про це повідомлення від E-health.
  4. Звідти за кілька секунд лікарняний потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду.
  5. Там формується електронний листок непрацездатності — це саме той документ, за яким вам нараховують виплати.
  6. Пацієнт отримує про це повідомлення на телефон, вже від ПФУ. 

«Запроваджені зміни запрацюють поступово. Для цього потрібні час, навчання та роз’яснення для медичних працівників та усіх, хто дотичний до цього процесу. Але хочу запевнити, що ми зі свого боку готові підтримувати та додатково пояснювати за потреби. Адже ми йдемо до того, щоб зробити процес отримання лікарняного максимально зручним та прозорим», — зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Важливо, що до Пенсійного фонду потрапить лише та інформація, яка необхідна для нарахування виплат: причина непрацездатності, період лікарняного та лікар, який його виписав. Ні ПФУ, ні роботодавець не будуть знати діагноз. Кожен документ можна буде перевірити за спеціальним номером на сайті Пенсійного фонду. 

«е-лікарняний – це новий прогресивний кейс для України, який завдяки нашим спільним зусиллям сьогодні стартував. Впровадження е-лікарняного дозволить роботодавцю і Фонду бачити в перший день, що застрахована особа захворіла і в якій лікарні чи який сімейний лікар сформував медичний висновок про хворобу цієї особи. Як результат ми одержали систему, що дозволить ефективно застосовувати ризикоорієнтовані підходи до перевірки листків непрацездатності та проведення страхових виплат, що спростить процедуру», — зазначив перший заступник Міністра соціальної політики Євген Котик.

Із червня по серпень в Україні діятиме перехідна модель впровадження е-лікарняних — медичні заклади поступово переходитимуть на формування електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність. А з 1 вересня цього року всі медзаклади мають формувати їх в електронному вигляді.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати