28 березня 2019, 13:54

Юридична бутикова компанія — це мій свідомий вибір

Опубліковано в №12-13 (666-667)

Катерина Власюк
Катерина Власюк «Сімейний адвокат Катерина Власюк, АБ» керівниця, правозахисниця жінок

Ще 4 роки тому я не думала про юридичну бутикову компанію. До того ж свій шлях у цьому бізнесі ми починали як багатопрофільна юридична компанія. Нам знадобилося 2 роки, перш ніж почали відбуватися зміни. В певний момент я зрозуміла, що лише вузька спеціалізація може дати максимальну ефективність, успішність та впізнаваність. Саме так AVG перетворилася на бутикову юридичну компанію. Це допомогло сконцентруватися на сімейному праві. У 2016 р. відбувся ребрендинг, а останні 2 роки стали ключовими для розвитку компанії. Нам вдалося побудувати новий образ AVG та досягти певних успіхів — визнання серед професіоналів та довіру клієнтів. Наразі я переконана в тому, що досягти справжнього успіху може лише адвокат або компанія, які спеціалізуються на певній галузі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Я пригадую, що вперше про тему юридичних бутикових компаній почула в Німеччині, коли проходила там практику. Мені було дивно і я не розуміла, чому адвокати в Німеччині мають лише три спеціалізації. До речі, щороку кожен адвокат повинен проходити підвищення кваліфікації. Тоді я поставила одне запитання, яке пізніше допомогло мені прийняти рішення про переформатування моєї компанії: «У вас немає універсальних юристів?». Як виявилося, німецькі клієнти довіряють вузькопрофільним юристам та не розуміють тих адвокатів, які спеціалізуються на всіх сферах правах. У Німеччині адвокати працюють самотужки та консультують щодо вузьких питань.

Повернувшись додому, я продовжила вивчення цієї теми. В той момент мене надихнув американський досвід. У США є два сегменти гравців на юридичному ринку: великі юридичні компанії, які спеціалізуються на кількох сферах, та адвокати-одинаки, які спеціалізуються на певній галузі (кримінальне або сімейне право, податки або міграційне законодавство). Мене вразив той факт, що в Америці, на відміну від Європи, поширені дуже вузькі спеціалізації, так звана «ніша в ніші». Адвокат сімейного права може займатися лише аліментами, а в міграційному законодавстві — спеціалізується лише на еміграції.

Світові тенденції демонструють, що з кожним роком у світі одружуються все менше людей. Наша українська статистика констатує, що дві з трьох подружніх пар розпадаються. На жаль, більшість з них не можуть розійтися «цивілізовано». Зазвичай все закінчується судами про розірвання шлюбу (навіть якщо у пари немає дітей), визначенням місця проживання дитини, стягненням аліментів, поділом майна подружжя. Також непоодинокими є випадки відкриття кримінальних справ на фоні сімейних конфліктів.

Отже, крок за кроком я готувалася до змін у компанії. Моя впевненість у правильності вибору остаточно утвердилася після кількох моментів. По‑перше, розвиток юридичного бізнесу в Україні не стоїть на місці. За останні кілька років відбулося чимало гучних об'єднань. Деякі компанії взагалі зникли з юридичної арени. Постійно з'являються нові компанії. По‑друге, регулярні зміни в законодавстві потребують часу та ресурсу всередині компанії. По‑третє, не обов'язково мати велику юридичну компанію, щоб успішно захищати інтереси своїх клієнтів.

Звичайно, у мене були певні сумніви. Це був достатньо складний вибір, адже довелося свідомо відмовитися від деяких клієнтів. Я втратила частину стабільного прибутку. В той момент було чітке розуміння, що це тимчасово і вийти на попередній рівень прибутків вже у статусі бутикової компанії у сфері сімейного права — це лише питання часу. Я добре розуміла, що юридична компанія, яка має у штаті 5‑20 юристів, може заробляти більше ніж великі компанії, що мають у штаті понад 100 юристів.

Протягом останніх 2‑х років в Україні активно розвиваються юридичні бутикові компанії з чіткою спеціалізацією та невеликим штатом працівників. Водночас є багато великих юридичних компаній. Мій досвід свідчить про те, що це перспективний шлях розвитку юридичної практики. Наприклад, як юридична бутикова компанія ми активно долучаємося до розробки профільних законопроектів, оскільки зсередини знаємо про больові точки та проблеми сімейного права, з якими щодня працюємо. Я рада, що подібні ініціативи стають проектами, а потім законами, які працюють на захист.

Мені дуже приємно, що сьогодні AVG — це бутикова юридична компанія у сфері сімейного права, яка входить до багатьох рейтингів та визнана однією з найкращих юридичних компаній України. Наш шлях розвитку показує, що якщо ти бажаєш створити компанію до 20 юристів, то можеш собі дозволити спеціалізуватися на одній галузі та вигравати 90% усіх справ для своїх клієнтів. Зараз більшість клієнтів, які розлучаються, звертаються за допомогою в нашу компанію, тому що довіряють нашій репутації та знають, що ми експерти в цій галузі права.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати