07 лютого 2022, 15:57

Яку організаційно-правову форму обрати для стартапу?

Опубліковано в №3 (757)

Олег Мальський
Олег Мальський «Eterna Law» партнер

Вирішуючи, яку організаційно-правову форму обрати при запуску стартапу — товариство з обмеженою відповідальністю чи акціонерне товариство, слід, у першу чергу, враховувати необхідний обсяг витрат та особливості утримання цих двох типів компаній.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Раніше акціонерні товариства обиралися здебільшого для великих підприємств, де члени колективу мали певні пакети акцій, а також через низку особливостей, які передбачалися в АТ та були неможливі у ТОВ. Серед таких особливостей були, перш за все, відсутність механізму виходу в АТ та можливість укладення більш ефективних договорів щодо блокування та переходу права власності на акції, корпоративних договорів (аналогу акціонерних угод для АТ) тощо. Однак згодом майже всі ці механізми стали доступні і для ТОВ.

Водночас АТ мають свого окремого регулятора — Комісію з цінних паперів, якій необхідно регулярно подавати звітність, при випуску додаткових акцій його необхідно реєструвати тощо. Багато з цих нюансів здатні значно ускладнити життя динамічної компанії, яка, наприклад, хотіла б уже сьогодні випустити додаткові долі, збільшити капітал. Утримання АТ та звітування регулятору щодо його функціонування робить таку форму фактично неефективною для використання як стартапу.

Особисто я радив би використовувати для стартапів ТОВ. До того ж, якщо стартап стане резидентом нового режиму «Дія Сіті», дуже багато тих переваг, які раніше були тільки для АТ, стануть доступні і для ТОВ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати