27 травня 2021, 18:09

Як зрозуміти, що партнер — фігурант медіарозслідувань, і для чого це потрібно

Опубліковано в №10 (740)

YouControl

Компанія YouControl створила проєкт «Репутація в медіа». Фахівці зібрали розслідування з авторитетних джерел за 10 років, виявили понад 47 тис. згадок юридичних та фізичних осіб та інтегрували дані в аналітичну систему. Як це працює та навіщо взагалі перевірка таких згадок бізнесу? Розбираємось в деталях.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Частина належної перевірки клієнта

Для стабільної плідної спів праці з партнером важливо знати, наскільки він надійний, та тримати руку на пульсі. Для цього інформація по контрагенту перевіряється в достовірних джерелах — офіційних держреєстрах чи аналітичних системах, що агрегують дані. Також, аби уникнути репутаційних ризиків і пересвідчитися, що в інформаційному полі немає негативних матеріалів, де згадується партнер, важливим джерелом перевірки стають медіа, адже ділова репутація може сильно постраждати, якщо почати співпрацю з фігурантом гучних розслідувань у ЗМІ. Пошук згадок у медіа стає невід'ємною частиною належної перевірки клієнтів.

Перевірка на згадки в авторитетних медіа передбачена Законом про фінмоніторинг № 361-IX. На законодавчому рівні вимога щодо такої перевірки у нас з'явилася всього рік тому — після набрання чинності вказаним законом. Згідно з його нормами, всі суб'єкти первинного фінансового моніторингу зобов'язані виконувати норми постанов НБУ № 65 і № 107 в частині проведення перевірки клієнтів з високим рівнем ризиковості. А саме: «Отримання додаткової інформації щодо клієнта шляхом пошуку інформації про нього у відкритих джерелах (наприклад, офіційних джерелах, публічних реєстрах, вебсайтах авторитетних видань)».

Чи завжди можливо перевірити репутацію партнера у медіа

Кому ж хочеться мати погану репутацію через публікації в ЗМІ?! З метою прибрати «небажані» матеріали хтось фізично видаляє статті, хтось створює багато «хороших» новин і посуває розслідування на 10-ту сторінку в гугл- видачі. Деякі матеріали зникають через закриття сайтів чи видалення матеріалів у зв'язку зі зміною редполітики видання. Виходить, що з часом резонансні медійні матеріали, в яких згадуються певні фізичні особи чи компанії, просто зникають. Це призводить до того, що корупціонери та шахраї знову беруться за старі справи і продовжують шкодити суспільству.

Проєкт «Репутація в медіа»

З метою виявлення фігурування осіб і компаній у розслідуваннях та надання клієнтам можливості вчасно дізнатися, що у контрагента «за плечима», компанія YouControl створила проєкт «Репутація в медіа». Його важливою супутньою метою є архівація суспільно важливих медійних розслідувань. Розробка охопила понад 2 500 розслідувань за 10 років з 4 авторитетних організацій, які проводять журналістські розслідування: «Слідство. інфо», «Схеми: корупція в деталях», «Бігус. інфо» та «Наші гроші». В планах — доповнення матеріалами з інших авторитетних джерел.

Якщо компанія чи особа згадується у розслідуванні, це відображається в її досьє, зібраному з понад 180 джерел. При цьому слід враховувати, що більшість новинних матеріалів та журналістських розслідувань не використовують єдиний стандартизованих формат ПІБ або повне найменування компаній з ЄДР. Це обумовлено стилістикою текстів і цілком зрозуміло, але не дозволяє швидко і однозначно виявити, чи ваш партнер або пов'язані з ним особи мають такі згадки. На відміну від пошукових систем, в YouControl вся інформація зібрана в одному місці та чітко структурована в хронологічному порядку. Всі дані ідентифіковані аналітиками до коду ЄДРПОУ або повному ПІБ та захищені від видалення чи зміни.

Як це працює

Для перевірки компанії варто внести її назву чи код ЄДРПОУ в пошук на головній сторінці сайту. Якщо компанія згадується у одному або декількох медіа, це відобразиться у її картці в розділі «Репутація в медіа». Тут же коротко викладена суть публікації, і є посилання на першоджерело. А у вкладці «Зв'язки PRO» можна простежити зв'язок між компаніями та особами через фігурування у розслідуваннях. Щоб перевірити фізичну особу, варто скористатися модулем YouControl People, де за ПІБ «підтягнуться» згадки про неї в таких матеріалах.

Кому корисно

Дані щодо фігурантів журналістських розслідувань доповнять картину при аналізі ризиків співпраці. Цей інструмент можуть використовувати комплаєнс-офіцери, спів робітники служби безпеки, юристи, відділ закупівель, керівники або власники компаній. І звісно, журналісти та громадські активісти, щоб зрозуміти, які розслідування були проведені раніше стосовно героїв їх публікацій. Загалом розробка «Репутація в медіа» стане дороговказом для всіх, хто хоче дізнатися деталі щодо згадування певних осіб чи компаній у розслідуваннях, оцінити ситуацію на зараз чи «дотиснути» справи. Адже дані з журналістських матеріалів часто є приводом для проведення відповідних розглядів та порушення справ правоохоронними органами.

юконтрол

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати