12 серпня 2024, 11:33

Як юридичному бізнесу працювати з дефіцитом кадрів

Опубліковано в №5–6 (783–784)

Анна Погребна
Анна Погребна «Integrites» партнер

За два роки повномасштабної війни український юридичний бізнес був вимушений адаптуватися до найрізноманітніших криз – починаючи від забезпечення безпеки та необхідності евакуації персоналу на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, до подальшої втрати частини персоналу у зв'язку з мобілізацією та міграцією, проблем із забезпеченням продуктивної роботи працівників в умовах постійних повітряних тривог та перебоїв з електропостачанням, та посилення конкуренції за працівників в умовах дефіциту кадрів на ринку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Наразі дефіцит кадрів відчуває переважна більшість юридичних фірм: кількість відкритих вакансій та часу на їх закриття постійно зростає. Очікувано, що посилення конкуренції між роботодавцями на ринку неодмінно призведе до зростання заробітних плат. Як ідеться в інфляційному огляді НБУ за квітень 2024 року, вже у 2025 році реальні заробітні плати в економіці перевищать свій довоєнний рівень та підвищуватимуться надалі.

Крім підвищення заробітних плат, що може зробити роботодавець для того, аби дефіцит кадрів становив меншу загрозу?

  • Активно впроваджувати технології ШІ та програми автоматизації деяких послуг. Звичайно, жоден із інструментів ШІ не зможе на 100% замінити людину, але впровадження нових технологій допоможе підвищити продуктивність та ефективність у виконанні повсякденних завдань.

INTEGRITES наразі напрацьовує рішення в цьому плані, досліджуючи та тестуючи програми, які дадуть змогу автоматизувати частину рутинної роботи юристів та адміністративного персоналу.

  • Наймати людей з меншим досвідом, інвестувати ресурси у навчання, розвиток та розширення спеціалізацій співробітників.

Розуміючи тренд, за останній рік INTEGRITES прийняла в команду понад 20 юристів, більша частина яких належить до грейдів від інтерна до молодшого юриста. В нас працює внутрішня система навчання і менторства, фірма також забезпечує можливість підвищувати рівень юридичної англійської, частково покриваючи витрати на навчання. Крім того, частина юристів старших грейдів продовжують поєднувати секондмент в іноземних юридичних фірмах та приватних компаніях, який організувала для них фірма, із клієнтською роботою в INTEGRITES. 

  • Впроваджувати програми піклування про фізичне та психічне здоров'я працівників, спрямовувати фокус уваги роботодавців не лише на працівників, а і на їхні родини

Наші зусилля в цьому плані спрямовані на соціалізацію команди та її єднання в умовах гібридної організації робочого процесу, зокрема, ми частіше проводимо неформальні заходи для працівників та заохочуємо їх працювати з офісу. Ми також продовжуємо забезпечувати медичне страхування для команди, надаємо можливість працювати part-time колегам у декретній відпустці та фінансову підтримку тим, хто став батьками, втратив близьких на війні або чиє майно пошкоджене внаслідок обстрілів рф.

  • Залучати в команду демобілізованих колег, впроваджувати програми адаптації та працевлаштування ветеранів.

В нашій команді є працівник, який проходить службу в Збройних Силах України, упродовж якої фірма зберігає за ним робоче місце. 

  • Бути відкритими до залучення кандидатів різного віку, людей з інвалідністю, розширювати безбар'єрний доступ та їх адаптацію на робочому місці.

Наведу приклад участі INTEGRITES у проєкті БФ Життєлюб під назвою Тиждень дорослого стажера. Упродовж війни фірма вже вдруге долучається до нього. Якщо в 2021 та 2023 роках ми приймали стажерів на тиждень, то в 2024 після стажування наша нова колега отримала job offer. Наш випадок став одним із перших на ринку, коли юридична фірма надає офіційне працевлаштування пошукачам роботи віком 50+. На мою думку, цей тренд буде зростати за умов об’єктивного браку кваліфікованого персоналу.

  • Активно співпрацювати з навчальними закладами через програми стажування та корпоративних університетів для студентів, щоб допомогти покращити рівень юридичної освіти та підготувати молодих фахівців. 

У 2024 році INTEGRITES взяла участь у програмі професійного менторства Національного університету «Києво-Могилянська академія». В рамках програми до нас приєднався стажер, котрий вже нещодавно став повноправним членом команди і отримав працевлаштування в одній з практик. 

  • Розширювати пошук персоналу на жителів прифронтових регіонів та ВПО, впроваджувати програми релокації для потенційних кандидатів.

Дефіцит кадрів відкриває перед юридичними фірмами можливості для вдосконалення внутрішніх процесів, прийняття нестандартних рішень та впровадження нових технологій для подолання виклику. Саме здатність адаптуватися до нових тенденцій допоможе юридичним фірмам зберігати гнучкість, грати в довгу і, зрештою, перемагати конкурентів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати