Пандемію можна розглядати крізь призму загроз та можливостей. Моє професійне життя з її приходом сконцентрувалося на пошуку можливостей, що раніше були для мене мало очевидними чи усвідомленими. Ретроспективно виокремлюю ключові зміни свого професійного життя у трьох напрямах: управління змінами, зростання продуктивності та інвестування у професійний розвиток.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Управління змінами
Підготовка, реалізація та закріплення змін в організації своєї роботи та роботи команди в умовах пандемії вимагали швидких дій та адаптації до нових реалій. Аналіз стримуючих та рушійних сил для змін, усіх зацікавлених у таких змінах сторін та вибір стратегії реалізації змін стали для мене незамінними помічниками. Легкість у сприйнятті, швидкість та гнучкість у діях — ось основні меседжі в управлінні змінами на сьогодні.
Цього року опубліковано декілька цікавих досліджень McKinsey Global Institute, що містять огляд набору ключових навичок працівників, які щороку набуватимуть більшої пріоритетності на професійній ниві. Спостерігається ріст попиту на соціальні, технологічні, емоційні та вищі когнітивні навички. Планування, гнучкість та критичне мислення, креативність у підходах, емпатія, вміння мотивувати інших людей, активне слухання та вміння ставити релевантні питання, — ось незначна частина навичок, що знадобляться працівнику для успішної професійної самореалізації.
Зростання продуктивності
Вважаю помилковим уявлення про те, що людина може управляти часом. Для мене очевидним є той факт, що управляти можна власною продуктивністю у межах визначеного часу.
Віддалена робота дозволила мені більш ефективно планувати свій робочий час, тайм-менеджмент та пріоритезація стали свіжим апгрейдом щоденної роботи. Відповідальне зведення до мінімуму «пожирачів робочого часу» також дозволило продуктивно використовувати вивільнений час.
Лише з початком пандемії, враховуючу гостру актуальність багатьох питань у сфері рітейлу, завдяки формату онлайн стала можливою ефективна участь у численних обговореннях та зустрічах з представниками органів державної влади на платформі Європейської Бізнес Асоціації та Американської торговельної палати в Україні.
Інвестиції в професійний розвиток
Жага до нових знань, професійного самовдосконалення і розвитку в період пандемії дала мені поштовх для проходження навчання SE MBA Project Management, де я отримала сертифікат International Management Academy World Wide (Нью-Йорк, США) та диплом Harzburg Diploma AFW (Німеччина). Цей курс відповідає міжнародним стандартам Project Management Institute (PMI) та сертифікований International Project Management Association (IPMA).
Крім того, в період пандемії почав роботу корпоративний університет Fozzy Campus, тренінги якого спрямовані на розвиток компетенцій та soft skills. Будучи натхненною від участі у таких тренінгах, я стала однією з учасниць програми Power Leading, що проходить на базі корпоративного університету Fozzy Campus.
Цінність інвестицій у професійний розвиток, на мою думку, полягає не в накопиченні знань та інструментів у певній сфері, а в безпосередньому щоденному їх практичному використанні. Це має стати звичним стилем професійного життя. Відтак, з власного досвіду можу сказати, що такий стиль позитивно відображається та якісно впливає на продуктивність, управління змінами та інші компетенції і навики, необхідні для успішної самореалізації в умовах сьогодення.