01 серпня 2017, 12:02

ВРУ планує посилити безпеку дорожнього руху

10.07.2017 року у ВРУ зареєстровано законопроект №6679 «Про внесення змін до деяких законів щодо перевірки водіїв транспортних засобів на стан сп'яніння».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Даним законопроектом планується внести зміни до Закону України «Про Національну поліцію», Закону України «Про дорожній рух», Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Так, пропонується:

- передбачити додаткову підставу для зупинки транспортного засобу –проведення перевірки водіїв транспортних засобів на стан сп’яніння у місці проведення перевірки на стан сп’яніння (п. 10 ч. 1 ст. 35 Закону України “Про Національну поліцію”);

- визначити основні процедурні моменти проведення перевірки на стан сп’яніння та гарантії захисту прав осіб, які керують транспортними засобами та підлягають перевірці на стан сп’яніння (ч. 3 ст. 35 Закону України “Про Національну поліцію”);

- пом’якшити відповідальність для водіїв, які керують в стані легкого алкогольного сп’яніння передбачивши відповідальність у вигляді штрафу без позбавлення права керувати транспортним засобом (ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення – далі КУпАП).

Окрім цього планується передбачити градацію відповідальності за керування в стані сп’яніння виходячи із ступеня алкогольного сп’яніння, а саме:

а) від 0,2 до 0,5 проміле у повітрі, що видихається та/або крові - штраф 10 200 грн.;

б) більше 0,5 до 1 проміле у повітрі, що видихається та/або крові або керування в стані наркотичного чи іншого сп’яніння або повторне вчинення порушення передбаченого частиною першою статті 130 КУпАП - штраф 10 200 грн. із позбавлення права керувати транспортним засобом на 1 рік;

в) більше 1 до 2 проміле у повітрі, що видихається та/або крові або керування в стані наркотичного чи іншого сп’яніння - штраф 20 400 грн. із позбавлення права керувати транспортним засобом на 3 роки;

г) більше 2 проміле у повітрі, що видихається та/або крові або відмова від проходження огляду на стан сп’яніння або перевірки на стан сп’яніння – штраф 40 800 грн. із позбавлення права керувати транспортним засобом на 3 роки;

ґ) повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною другою, третьою, четвертою статті 130 КУпАП – штраф 40 800 грн. із позбавлення права керувати транспортним засобом на 3 роки (ч. 1, 2, 3, 4, 5 ст. 130 КУпАП)

- передбачити обов’язок водія проходити огляд на стан сп’яніння та перевірку  на стан сп’яніння (ст. 16 Закону України “Про дорожній рух”);

- вдосконалити процедуру огляду на стан сп’яніння поліцейським із використанням спеціальних технічних засобів (ч. 1, 2, 3 ст. 266 КУпАП).

Вводиться таке поняття як «пункти тверезості». Це місця для перевірки на стан сп’яніння, що передбачають заздалегідь визначену, тимчасово обладнану спеціальними дорожніми знаками ділянку дороги, де кілька екіпажів поліції одночасно проводять перевірку усіх водії транспортних засобів, які проїжджають в зоні дії знаку на стан алкогольного сп’яніння. Зупинка, розворот перед місцем перевірки чи інші способи уникнути перевірки також є самостійною підставою для проведення огляду на стан сп’яніння.

Однак законопроектом чітко не визначено тривалість такого огляду, зазначено тільки, що тривалість та час огляду має бути виправданий та не значно ускладнювати дорожній рух. Тобто поліцейський сам буде вирішувати скільки вас тримати в так званому «пункті тверезості».

Також законопроектом передбачено, що відмова від перевірки є самостійним складом адміністративного правопорушення і прирівнюється до найбільш тяжкого ступеня алкогольного сп’яніння.

У водіїв з легким ступенем сп'яніння (рівноцінно 2 пляшкам пива) не будуть позбавляти посвідчення водія. Хоча це, здається, дивним і взагалі суперечить духу даного законопроекту.

Слід підкреслити, що Законопроект носить превентивний характер, і дозволить попереджувати жахливі наслідками ДТП скоєні в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння. Якщо проглянути статистику ДТП в Україні то вона невтішна: щодоби в автоаваріях гинуть 14 осіб і травмуються більш як 100 учасників дорожнього руху. Середній вік загиблих і травмованих – 35-40 років.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати