03 жовтня 2018, 11:32

Роль соціальних медіа для ринку юридичних послуг

Опубліковано в №40 (642)

Піар і маркетинг – неодмінна складова будь-якого бізнесу, незалежно від того, який товар або послугу він продає. На ринку b2b, особливо в юридичному бізнесі, є свої нюанси у просуванні. Обираючи для себе юридичну компанію, клієнт не буде орієнтуватися на кількість підписників у фейсбуці або лайків під фото юриста в інстаграм. Та чи означає це, що юристам не потрібно займатися маркетингом у соціальних мережах, а всі ці інструменти актуальні лише для просування ресторанів або брендів одягу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Необхідно визнати той факт, що соціальні мережі відіграють величезну роль у нашому житті, їх вплив на бізнес зростає з неймовірною швидкістю. Все частіше ми зіштовхуємося з ситуаціями, коли один коментар у фейсбуці може завдати значної шкоди компанії, а позитивний пост від лідера думок – підняти продажі вдвічі. Як же поводитися юридичному бізнесу в соціальних мережах?

Ймовірність продажу юридичних послуг безпосередньо через сайт або соціальну мережу дуже низька. Однак не варто забувати, що клієнт найчастіше шукає для себе не просто юридичну фірму з гучним ім'ям, а компанію-експерта, яка буде дуже добре розумітиметься на його бізнесі. Для формування цього статусу експерта юристи найчастіше обирають публічні виступи або публікації в ЗМІ, упускаючи такий інструмент як соціальні мережі.

Час не стоїть на місці, поступово вектор ефективності зміщується від класичних інструментів до онлайн-просування. Найкращий результат ви зможете отримати, якщо будете користуватися усіма інструментами. Написали цікаву статтю в журнал – опублікуйте фото або посилання на неї у себе в соціальних мережах. Успішно виступили на заході – не соромтеся і розкажіть про це читачам. Навіть якщо вас не часто друкують видання, пишіть коментарі до нових законопроектів, діліться успішно проведеним проектами, відгуками клієнтів і своєю думкою з приводу важливих подій, які відбуваються в обраній вами сфері.

Все це поступово закріпить у голові людей, які стежать за вашою стрічкою, статус експерта вашої компанії в обраній галузі та сформує необхідний асоціативний ряд у підсвідомості читачів. Подібний контент ви можете розбавити якоюсь цікавою інформацією про вашу компанію, співробітників і події, що відбуваються всередині команди.

Так само не варто залишати без уваги особисті сторінки співробітників. Для будь-якої компанії чудовим рішенням буде створення стандартів ведення особистих сторінок у соціальних мережах. Зараз у процесі пошуку інформації про людину зазвичай більшість забиває його ім'я в Google. Якщо однією з перших сторінок буде фото, де ви весело проводите час з вашими друзями у караоке, то малоймовірно, що клієнт захоче довірити вам долю свого бізнесу. Не варто занадто обмежувати ваших колег, але вони повинні розуміти, що деякі речі можуть завдати шкоди не лише особистій репутації, але й зіпсувати враження про всю компанію.

Соціальних мереж в інтернеті щодня стає все більше і більше, але це не означає, що вам терміново потрібно зареєструватися в кожній з них. Звичайно, з’являється бажання охопити якомога більше користувачів і завести акаунти одразу в кожній мережі, але більш ефективним рішенням буде опанувати одну, а потім перейти до наступної. Якщо ви зареєструєтеся одразу в мережах ВКонтакте, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Vimeo, LinkedIn і Google+, а потім почнете постити там все підряд без будь-якої стратегії та сенсу, ваш бренд виглядатиме трохи дивно. А якщо потім ви почнете поступово закривати частину акаунтів, це виглядатиме ще гірше і тільки зашкодить вашій репутації.

Тому одне з найкращих рішень для успішного просування у соціальних мережах – хоча б для початку найняти фахівців. Вони допоможуть скласти вам правильну стратегію, підберуть актуальні для вашої цільової аудиторії соціальні мережі та сформують певну аудиторію, налаштують ефективну рекламу. А вже згодом ви зможете самостійно вести сторінки компанії відповідно до стратегії.

Частина представників бізнесу досі вважає, що для просування в цих ресурсах достатньо просто створити сторінку компанії. Однак не менша кількість компаній, які більш усвідомлено ставляться до цього питання. На перший погляд, такий класичний і традиційний бізнес як надання юридичних послуг не передбачає використання креативних інструментів просування. Проте тенденції змінюються дуже швидко, а приклади більш сміливих колег демонструють, що навіть нестандартні рішення призводять до успіху.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати