15 лютого 2017, 18:24

Нові правила відшкодування ПДВ

Опубліковано в №7 (557)

Мирослава Нечай
Мирослава Нечай «TaxLink, платформа податкових знань» експерт

З 01.04.2017 р. набуде чинності Постанова Кабінету Міністрів України (далі – Мінфін) від 25.01.2017 р. №26, якою затверджується новий Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – Реєстр).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Адміністратором вищезазначеного Реєстру буде Міністерство фінансів України, а також планується, що Реєстр буде формуватися автоматично на підставі інформації з баз даних ДФС України та Держказначейства.

Заява про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ (далі – Заява), яка подається у формі Додатка 4 (Д4) до податкової декларації з ПДВ, протягом операційного дня її отримання з бази даних ДФС України буде автоматично вноситися до Реєстру у хронологічному порядку її надходження. Так, за поданою Заявою в Реєстрі відображатиметься інформація щодо найменування платника ПДВ; його індивідуального податкового номера; дати подання такої Заяви у складі податкової декларації; номера податкової декларації; суми ПДВ, яка заявлена платником до бюджетного відшкодування; реквізитів банківського рахунка платника ПДВ для перерахування бюджетного відшкодування; реквізитів бюджетних рахунків для перерахування бюджетного відшкодування у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.

Якщо ж платником ПДВ у майбутньому будуть внесені зміни до Додатку 4 (Д4) податкової декларації з ПДВ, то такі зміни також відображатимуться в Реєстрі протягом операційного дня отримання уточнюючого розрахунку.

Крім того, з бази даних ДФС у Реєстрі буде відображатися інформація щодо дати надсилання платнику ПДВ повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації або уточнюючого розрахунку; суми ПДВ, заявленого до бюджетного відшкодування, зменшену на суму податкового боргу; дати початку та закінчення проведення перевірки з обов’язковою відміткою про вид перевірки (камеральна, документальна); дати складення та вручення платнику ПДВ акта перевірки; дати й номера податкового повідомлення-рішення (далі – ППР) та неузгодженої фіскальними органами суми бюджетного відшкодування; дати початку та закінчення оскарження ППР, а також оскаржуваної суми ПДВ; реквізитів бюджетного рахунка, з якого здійснюється бюджетне відшкодування.

Крім того, на наступний робочий день після виникнення такого випадку в Реєстрі відображатиметься узгоджена сума бюджетного відшкодування, а також дата її узгодження, що з 01.01.2017 р., згідно з п. 200.12, 200.13 ст. 200 Податкового кодексу України (далі – ПК України), є підставою для перераховування Держказначейством цієї суми на поточний банківський рахунок платника або у рахунок сплати грошових зобов'язань чи погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.

Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюватиметься у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення заяв до Реєстру, а інформація щодо дати та суми повернутого ПДВ відображатиметься Держказначейством України в Реєстрі. Якщо ж бюджетне відшкодування буде здійснюватися за рішенням суду, то в Реєстрі також вказуватимуться дата і номер такого судового рішення.

Зазначені в Реєстрі дані (крім інформації щодо банківських рахунків платників ПДВ) підлягатимуть щоденному оприлюдненню на офіційному веб-сайті Мінфіну, за винятком вихідних, святкових та неробочих днів.

Отже, як бачимо, положення вищезазначеного Порядку ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість повністю відповідають нормам ст. 200 ПК України.

Одночасно з набранням чинності новим Порядком, затвердженим Наказом Мінфіну від 25.01.2017 р. №26, втратять чинність постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2016 р. №68 «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» та від 17.01.2011 р. №39 «Про затвердження Порядку взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби у процесі відшкодування податку на додану вартість».

Крім того, п. 2 Наказу Мінфіну від 25.01.2017 р. №26 встановлено, що до 01.04.2017 р. Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування здійснюватиметься у порядку, що діяв до 01.01.2017 р.

Водночас з 01.01.2017 р. набрали чинності зміни до ст. 200 ПК України, що встановлюють нові правила здійснення бюджетного відшкодування. Таким чином, застосування чинних до 01.04.2017 р. підзаконних нормативних актів (тобто постанови КМУ від 22.02.2016 р. №68 та від 17.01.2011 р. №39) можливе лише в тій частині, яка не суперечить ст. 200 ПК України.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати