07 липня 2021, 12:22

8 порад як вивести компанію на юридичний ринок у 2021 році

Опубліковано в №13 (743)

Олександр Мамуня
Олександр Мамуня партнер Mamunya IP

Відкриття нового бізнесу або випуск нового продукту на висококонкурентному ринку — справа завжди ризикована. Зазвичай навіть передбачити усі ризики надзвичайно складно, не кажучи вже про їх уникнення. Проте люди відкривають власні бізнеси щодня, щоправда, з різним ступенем успіху.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У більшості розвинених галузей економіки за умов високої конкуренції першочерговою метою новоствореного бізнесу є виживання. За статистикою більше половини нових підприємств витісняються з ринку ще до досягнення беззбитковості. Це означає, що вони навіть не досягають етапу, коли здатні повноцінно конкурувати з іншими гравцями ринку. Якщо ж точка беззбитковості досягнута, виникають нові цілі. Це можна порівняти з безперервним рухом від однієї мети до наступної, від обрію до обрію. При цьому, переконаний, без чіткого бачення мети взагалі не варто розпочинати рух. Слід завжди добре знати і розуміти, в якому напрямку рухаєшся і, найголовніше, куди маєш прийти.

Минулого року ми стартували як нова команда, заснувавши юридичний бутик Mamunya IP —монопрактику в галузі права інтелектуальної власності. І трохи більш ніж за півроку непомітно для себе прийшли до першої поставленої мети — повноцінного виходу фірми на юридичний ринок України. Непомітно, тому що час, напрямок і маршрут було обрано правильно.

Ба, більше — нам вдалось зробити це настільки органічно, що дехто з колег має враження, що Mamunya IP на ринку вже давно, реально не усвідомлюючи, що фірмі немає й року. Такого ефекту ми досягли завдяки тому, що у відправній точці поставили перед собою правильні запитання: «Хто ми? Які у нас ресурси? З ким нам по дорозі? Що пропонуємо? Чому ми — кращі?» А також питання, які допомогли нам визначити мету: «Чого ми прагнемо? Куди ми хочемо дійти?» І чесно на всі ці питання відповіли.

Далі — декілька думок і висновків, які допомогли нам розпочати рух та досягти першої поставленої мети. На перший погляд може здатись, що все це лежить на поверхні, але кожен з пунктів перевірений і доведений на практиці.

1. Люди перш за все

За кожним великим брендом стоять люди. Ми працюємо з людьми і для людей, і про це ніколи не можна забувати. Люди — це команда. Правду кажуть: хочеш іти швидко — йди сам, хочеш іти впевнено і далеко — йди з кимось. Усі члени нашої команди є професіоналами своєї справи, які розвивають власні сильні сторони. Команда посилюється майже щомісяця — чи то новим адвокатом, чи досвідченим патентним повіреним, чи молодими юристами та стажерами.

Люди — це клієнти. Наш слоган: «Тhe human touch of intangibles», де human touch — це, у першу чергу, клієнтоорієнтований підхід, який дає можливість визначити реальні потреби клієнта і запропонувати йому інструменти та рішення у сфері інтелектуальної власності, які допоможуть досягти поставлених бізнес-цілей. Ми готові підтримати клієнта, максимально залучити його до прийняття рішень, забезпечити йому розуміння і підтримку.

Люди — це колеги та партнери по ринку. Ринок треба знати, колег і партнерів — поважати й тримати з ними зв’язок. Завдяки довірі та визнанню з боку колег по ринку, яким ми за це дуже вдячні, нас вже помітили та відзначили міжнародні та національні рейтинги, нам почали доручати роботу ті, з ким ми не конкуруємо.

Тож головне — ефективно взаємодіяти з іншими людьми, відчувати їхні дійсні мотиви, розуміти прагнення та об'єднуватись для вирішення завдань. Створити компанію, в якій хочеться працювати і з якою хочеться будувати довгі, сталі відносини як усередині, так і зовні.

2. Репутація, бренд і довіра нерозривно пов’язані

Треба берегти репутацію та довіру клієнтів з першої комунікації і повсякчас. Mamunya IP є тим випадком, коли ім’я засновника та команди формувалось багато років і стало брендом задовго до заснування однойменної фірми, що дозволило компанії стрімко увірватись на ринок юридичних послуг та отримати високу стартову позицію.

3. Цінності мають бути спільні

Людські цінності, професійні принципи та високі стандарти етики мають бути зрозумілі й прийнятні для всіх членів команди. Для нас це не слова з рекламного буклета. Це те, що нас об’єднує. Так, нам іноді доводиться відмовляти певним клієнтам, тому що робота, за яку ми беремось, не має суперечити цінностям команди. І це того варте.

4. Глибока експертиза та високі стандарти надання послуг

Якість послуг залишається головним критерієм оцінки роботи юрфірми. Хороша людина – не професія. Юристи мають надавати юридичні послуги й ефективно вирішувати завдання клієнтів. Саме тому у нас є глибока спеціалізація і повний спектр послуг у галузі інтелектуальної власності. А наші юристи здатні вирішувати складні проблеми, що потребують високої професійної компетенції.

5. Проактивність у комунікації — один з пріоритетів

Йдеться, у першу чергу, про комунікацію з клієнтами, професійними об’єднаннями, профільними засобами масової інформації та лідерами ринку. Наприклад, варто знаходити час для участі у робочих групах та комітетах провідних національних та міжнародних організацій, які об’єднують фахівців з усього світу.

6. Розвиватись, не можна зупинятись

Як би банально це не звучало, всі дії мають бути бізнес-орієнтовані. Нові клієнти, нестандартні рішення та щоденні виклики дадуть поштовх до розвитку бізнесу.

7. Будьте простішими

Спростіть і зведіть до мінімуму все, що заважає розвиватись. Ми максимально зменшили накладні витрати й полегшили фінансову модель. Наші клієнти оплачують виключно отримані якісні послуги, а не послуги, отримані у дорогому офісі. А завдяки зменшенню бюрократичного навантаження та гнучкому графіку наші юристи мають більше часу на безпосередню роботу.

8. І останнє, але надважливе: ще не досягши першої мети, тримайте на обрії наступну

Для себе ми вже визначились: ми рухаємося до лідерських позицій на глобальному ринку інтелектуальної власності.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати