Одним з найактуальніших питань упродовж останніх місяців є саміт у Вільнюсі та можливе підписання Угоди про асоціацію з ЄС і вступ України до зони вільної торгівлі. У зв’язку з цим активізувалась діяльність на ринках контролю за якістю та походженням товарів, розпочалася так звана торговельна війна з Росією, а Європейського Союзу не забарився з відповідною реакцією.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Усім наразі цікаво, як розвиватиметься зовнішньоекономічна сфера після підписання Угоди при асоціацію з ЄС, які переваги отримають українські експортери та імпортери, які зміни законодавства відбудуться і як це сприятиме реалізації зовнішньоекономічних планів.
Отже, з метою обговорення питань, пов’язаних з майбутнім та реаліями зовнішньоекономічної діяльності, Лігою фінансового розвитку був проведений круглий стіл на тему: «Зовнішня торгівля України та діюча регуляторна і законодавча база: чи помітні реальні покращення для внутрішнього бізнесу та міжнародних партнерів?», який відбувся 3 жовтня 2013 року.
Уже понад рік минув з часу набрання чинності новим Митним кодексом, який суттєво лібералізував низку процедур з митного оформлення товарів як щодо експорту, так і щодо імпорту. Утім, хоч нині від багатьох промисловців, виробників та постачальників товарів можна почути здебільшого позитивні відгуки, деякі положення документа потребують змін.
Як зазначив на засіданні круглого столу народний депутат, Голова Комітету Верховної Ради України з питань митної та податкової політики Віталій Хомутиннік, сьогодні політики, підприємці та пересічні громадяни постійно обговорюють тематику вступу України до ЄС.