05 березня 2015, 18:47

Рік реформ

Оцінка співпраці Урядів Арсенія Яценюка з бізнесом Американською торгівельною палатою в Україні

Опубліковано в №9(455)

 Американька торгівельна палата в Україні, яка представляє інтереси бізнесу з більш ніж 50 країн світу, до річниці призначення Арсенія Яценюка проаналізувала співпрацю Урядів Прем’єр-міністра з представниками бізнес-спільноти.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Міжнародні та вітчизняні інвестори мають на меті загальне покращення умов ведення бізнесу в Україні і продовжують працювати з Урядом над вирішенням більш ніж 40 питань. Пропозиції стосуються сфери податкової та митної політики, енергетики, банківського та фінансового сектору, харчової промисловості, сфери охорони здоров’я та інших. Спільними зусиллями Палати та Уряду сьогодні вдалося досягти регулятивних змін з низки проблемних питань, однак негайне впровадження реформ на практиці є критично важливим для подолання кризи в економіці

Протягом року на прохання бізнесу, зокрема, було запроваджено інститут бізнес-омбудсмена, прийнято постанову «Про дерегуляцію», спрощено процедуру працевлаштування іноземців, вдосконалено положення Податкового кодексу щодо адміністрування податку на прибуток підприємств та гармонізовано правила податкового та бухгалтерського обліку.

У сфері енергетики, бізнес домігся скасування необхідності обов’язкового здійснення моніторингу спеціальних умов користування надрами, а також необхідності отримання експертних висновків Держенрегонадр на експорт геологічної інформації.

Однак Американська торгівельна палата наголошує на необхідності пришвидшення процесу регуляторних змін задля утримання міжнародних інвесторів на українському ринку. Зокрема серед першочергових завдань, які необхідно вирішити:

– прийняття проекту Закону «Про ринок природного газу в Україні»;

– зменшення рентних платежів за користування надрами;

– реформування сфери охорони здоров’я відповідно до рекомендацій стратегії «Бачення 2020»;

– спрощення держаної реєстрації лікарських засобів;

– лібералізація валютного регулювання та контролю;

– внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування деяких страхових операцій;

– спрощення дозвільних процедур та забезпечення функціонування електронного врядування.

Американська торгівельна палата сподівається на негайне вирішення цих та інших питань з метою полегшення умов ведення бізнесу та підвищення конкурентоспроможності України.

1-year-of-reforms

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати