Міністру економіки України
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Павлу Шереметі
Голові Національного банку України
Степану Кубіву
Голові ліквідаційної комісії Міністерства доходів і зборів України (керівнику податкової служби)
Ігореві Білоусу
Заступнику голови ліквідаційної комісії Міністерства доходів і зборів України (керівнику митної служби)
Віталію Науменку
Шановні панове міністри та пане голово НБУ!
Існуюча система валютного регулювання в Україні консервує існуючі проблеми виходячи з застарілих парадигм і вочевидь потребує реформування. Наразі в рамках ваших відомств і численних експертних груп розробляються концепції такого реформування. Залишається дискусійним питання щодо напрямків та інтенсивності лібералізації валютного регулювання, як одного з заходів, спрямованих на посилення відкритості та саморегулювання ринків. Однак ми маємо на меті в цій статті звернути вашу увагу лише на один з елементів цієї системи, ефективність якого, принаймні в існуючій модифікації, на наш погляд, є сумнівною.
Уже 20 років ускладнює життя імпортерам та експортерам такий «торговельний бар’єр», як обмеження строків розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами. Як відомо, строки розрахунків за експортно-імпортними операціями встановлені ЗУ «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 № 185/94-ВР. Згідно з положеннями цього Закону, розрахунки за експортно-імпортними операціями повинні завершуватися у строк, що не перевищує 180 днів. Змінами до Закону, внесеними Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок» від 06.11.2012 № 5480 Нацбанку надано право змінювати встановлені законодавством строки розрахунків. Відповідно, постановою від 16.11.2012 № 475 Нацбанк скоротив строки до 90 днів, а згодом 14.05.2013 постановою № 163 та 14.11.2013 постановою № 453 дію 90-денного дію цієї норми було продовжено.