14 травня 2019, 10:42

Імпорт автозапчастин — на крок ближче до Європи

Опубліковано в №19 (673)

Вікторія Черкач
Вікторія Черкач генеральний директор Асоціації імпортерів та дистриб'юторів автокомпонентів «АІДА»

27.04.2019 р. було опубліковано комплексну постанову КМУ від 27.03.2019 р. №367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності», метою якої є полегшення умов ведення бізнесу в Україні та підвищення позицій України в міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business. Ці полегшення торкнулися також незалежного ринку автозапчастин, який прийнято називати IAM (Independent aftermarket).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За ініціативою Асоціації імпортерів та дистриб'юторів автокомпонентів (АІДА), до вищевказаної постанови КМУ було включено норми щодо спрощення імпорту автомобільних запчастин та зменшення адміністративного тиску на підприємства-імпортери цієї продукції. Це можна вважати епохальним кроком для ринку ІАМ, адже відтепер імпорт і реалізація автозапчастин в Україні здійснюватиметься виключно на підставі міжнародного маркування (Е, е) та/або сертифікатів типу та якості автозапчастин, виданих в країнах ЄС і країнах-членах Женевської угоди 1958, без необхідності отримання сертифікатів типу в Україні. Таким чином, скасовано бюрократичну процедуру, яка потребувала чималих фінансових затрат імпортерів, але по суті була лише пустою формальністю.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати