21 травня 2013, 17:01

Чинні заходи в США проти українських товарів

Можливості мінімізації або скасування

Опубліковано в №21 (363)

Гліб Бялий
Гліб Бялий «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери Україна, ЮБ» партнер, співкерівник судової практики

Вільна торгівля товарами та послугами – це те, до чого Україна прагнула досить довго. Проте на сьогодні, рівно через п’ять років після вступу України до СОТ, режими торгівлі окремими товарами з деякими країнами так й не змінилися.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


I це не дивно, оскільки проти українських товарів продовжують діяти захисні антидемпінгові мита, встановлені зазвичай чи ще за часів Радянського Союзу або в перші роки незалежності України.

Так, наприклад, у США, одному зі стратегічних торговельних партнерів України, на даний момент є чинними 7 антидемпінгових мит проти основних товарів, що експортуються із України,  – металургійних та хімічних виробів.

Очевидно, що всі заходи дуже давні, введені за часів, коли Україна ще не мала статусу країни з ринковою економікою в США , що спричиняло використання даних із сурогатних країн і таким чином підвищувало результати розрахунків демпінгової маржі. Більш того, можна стверджувати, що заходи в таких розмірах є фактично такими, що повністю закривають ринок для української продукції, оскільки сплата мит у таких розмірах робить торгівлю недоцільною.

На сьогодні чинне законодавство США передбачає дві процедурні можливості скасування або щонайменше зменшення чинних заходів. Йдеться про п’ятирічні «сансет» перегляди та проміжні адміністративні перегляди.

П’ятирічний «сансет» перегляд (далі  – сансет) відбувається автоматично кожні п’ять років з року застосування остаточних заходів або їх останнього продовження. Перегляд відбувається одночасно у двох інстанціях – Міністерстві торгівлі США (Мінторг) та Комісії з міжнародної торгівлі США (КМТ). Мінторг розглядає питання демпінгу та впливу потенційного скасування заходу на повторну появу демпінгу з боку іноземних виробників. КМТ, у свою чергу, розглядає питання шкоди галузі національної економіки США, та впливу потенційного скасування заходу на повторне спричинення або загрозу спричинення шкоди національному товаровиробнику США. Якщо принаймні один із органів дійде негативного висновку – про неможливість відновлення демпінгу або нанесення шкоди національному товаровиробнику США, чинні заходи скасовуються.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати