На час написання цієї статті очікує на друге читання в Парламенті прийнятий за основу восени та запланований до голосування на початку лютого цього року проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» №2178‑10 від 10.10.2019 р. (далі — Законопроєкт №2178‑10), який вже був предметом акцентованого розгляду в попередній статті автора за цієї тематикою. Варто одразу зауважити, що у файлі, розміщеному в картці законопроєкту №2178‑10 на офіційном веб-порталі Верховної ради, тексту законопроєкту до другого читання від 03.01.2020 р., вказана дещо інша назва документа, а саме «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення».
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Щоправда, у процесі підготовки цього проєкту закону до другого читання повідомлялося про опрацювання значного обсягу правок, але все ж таки залишаються неконкретизованими відповіді на певні концептуальні питання, на яких сфокусувався автор в межах окресленої тематики.
Тож що очікує вітчизняних фермерів та землеробів за горизонтом недалеких законодавчих подій? Хто ж цього разу може опинитися вже поза колом обігу земель с/г призначення? Спробуємо розглянути деякі аспекти майбутніх нововведень в межах окресленої тематики та встановленого обсягу.