20 листопада 2019, 16:22

Коло обігу земель сільськогосподарського призначення: іноземний акцент

Опубліковано в №48 (702)

Сергій Червоняк
Сергій Червоняк адвокат АО «СЛС ГРУП»

В умовах реального часу основний акцент земельного перфомансу, до якого прикута увага більшості оглядачів, спрямований до проблеми запровадження права купівлі сільськогосподарської землі тільки громадянами України та українськими компаніями.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Нещодавно Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, внесений народними обранцями за №2178‑10 від 10.10.2019 р. (далі — законопроєкт від 10.10.2019 р.), якому не так давно прогнозували можливість стати основним при впровадженні земельної реформи в Україні.

Цікаво, що раніше під час громадського обговорення однойменного законопроєкту №2178 від 25.09.2019 р. до кола суб'єктів у ст. 130 Земельного кодексу України, які змогли б набувати право власності на сільськогосподарські землі, пропонувалося включити неоднозначне поняття «юридичні особи України», яке за співзвучним визначенням, також міститься в Угоді про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони, ратифікованій із заявою відповідним Законом України №1678‑VII від 16.09.2014 р. (далі — Угода про асоціацію). Таким чином, під цим терміном могли б розумітися юридичні особи, засновані відповідно до законодавства України або держави-члена Європейського Союзу, а також такі, що мають юридичну адресу, центральну адміністрацію або основне місце господарської діяльності на території України або на території, до якої застосовується Договір про функціонування Європейського Союзу.

Наразі, ніби культивуючи семантичне підґрунтя майбутнього земельного ринку, в законопроєкті від 10.10.2019 р., з‑поміж інших нововведень, термін «юридичні особи України» змінений на більш аудіювальне, але майже тотожне у сенсі можливого подальшого впливу іноземного учасника «юридичні особи України, створені за законодавством України».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати