14 серпня 2024, 14:22

Недовіра підходом уряду США до регулювання ШІ: опитування

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Особи, які приймають рішення, домагаються оновлення законів про авторське право для захисту від штучного інтелекту і для того, щоб великі технологічні компанії виплачували компенсацію творцям за використання їх даних.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


7 серпня 2024 року компанія Collibra, що спеціалізується на аналізі даних, оголосила про результати нового опитування Harris Poll, в якому взяли участь понад 300 дорослих американців віком 21+, які працюють повний робочий день як особи, що приймають рішення в галузі управління даними, конфіденційності та/або штучного інтелекту (ШІ) у своїх поточних компаніях («особи, що приймають рішення»). Наведемо результати цього дослідження. Опитування показало, що майже всі респонденти [99%] посилаються на загрози, що потребують регулювання ШІ в США. Водночас багато осіб, які ухвалюють рішення, незалежно від організації, скептично ставляться до поточного підходу уряду США до регулювання ШІ.

Зовсім недавно Колорадо став першим штатом, який прийняв всеосяжне законодавство про ШІ, яке запроваджує особливі вимоги для розробників та розробників високоризикових систем ШІ. Штати Юта і Теннессі також ухвалили закони, які містять керівні принципи прозорості та підзвітності ШІ.

"Без регулювання США програють перегони штучного інтелекту в довгостроковій перспективі сказав співзасновник і генеральний директор Collibra Фелікс Ван де Мале.  В той час, як інновації в галузі ШІ продовжують розвиватися швидкими темпами, відсутність нормативно-правової бази наражає на ризик власників контенту і зрештою перешкоджатиме впровадженню ШІ".

Нове опитування показало, що опитані особи, які приймають рішення, закликають уряд США оновити закони про авторське право для захисту від ШІ [84%], а великі технологічні компанії мають компенсувати людям використання їх даних у моделях навчання ШІ [81%]. Багато хто також підтримує як федеральні [76%], так і державні [75%] правила для нагляду за розвитком технології.

За даними компанії IDC, до 2028 року 60% урядів у всьому світі ухвалять підхід до управління ризиками при формуванні своєї політики в галузі ШІ та генеративного ШІ. Європейський Союз продовжує відігравати провідну роль у всьому світі у перегонах ШІ: 1 серпня 2024 року набув чинності закон про ШІ, перша в історії правова база в галузі ШІ. Закон про штучний інтелект враховуватиме ризики, пов'язані зі ШІ, і спрямований на те, щоб надати розробникам ШІ чіткі вимоги та зобов'язання щодо використання ШІ.

Примітно, що Ван де Мале вважає, що США мають навчатися у таких країн, як ЄС, і прагнути знайти баланс між розробкою правил, необхідних для регулювання ШІ, і водночас не здійснювати надто великого нагляду для перешкоджання майбутнім інноваціям. У новому дослідженні Collibra як найбільші загрози, що потребують регулювання ШІ в США сьогодні названі: проблеми конфіденційності [64%], ризики безпеки та захисту [64%], за якими йдуть дезінформація [57%], етичне використання та підзвітність [57%].

Нове опитування також показало, що майже 9 з 10 осіб, які приймають рішення, кажуть, що вони значною мірою довіряють підходу своїх компаній [88%] до того, як вони керуватимуть майбутнім ШІ. Водночас три чверті [75%] згодні з тим, що їхня компанія віддає пріоритет необхідності навчання та підвищення кваліфікації ШІ у всьому бізнесі. Зокрема, особи, які приймають рішення у великих компаніях (1000+ співробітників), частіше ніж у невеликих компаніях (1-99 співробітників) погоджуються (87% проти 55%).

"Дивлячись у майбутнє, ми потребуємо того, щоб наші уряди встановлювали чіткі та послідовні правила, а також створювали середовище, що сприяє інноваціям і підвищує якість і цілісність даних", – додав Ван де Мале.

Методологія опитування

Це опитування було проведено онлайн у Сполучених Штатах The Harris Poll на замовлення Collibra з 9 по 12 липня 2024 року серед 307 дорослих американців у віці 21+, які працюють повний робочий день як особи, що приймають рішення в галузі управління даними, конфіденційності та/або ШІ (рівень директора або вище) у своїй поточній компанії (особи, що приймають рішення). Точність вибірки онлайн-опитувань Харріса вимірюється за допомогою байєсовського достовірного інтервалу. Для цього дослідження повна вибірка даних має точність у межах +/- 5,7 відсоткових пунктів за умови використання 95% рівня достовірності.

Використані джерела

Collibra Survey: US Tech Executives Don’t Trust U.S. Government Approach to AI Regulation. https://www.datanami.com/2024/08/08/collibra-survey-us-tech-executives-dont-trust-u-s-government-approach-to-ai-regulation/

New Survey from Collibra by The Harris Poll Reveals Lack of Trust in U.S. Government Approach to AI Regulation. New Survey from Collibra by The Harris Poll Reveals Lack of Trust in U.S. Government Approach to AI Regulation (prnewswire.com)

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати