05 листопада 2019, 16:35

Електронні пошукові ресурси державної IP‑системи

Українські реалії та світовий досвід

Опубліковано в №45-46 (699-700)

Данило Бенатов
Данило Бенатов патентний повірений Украї­ни, партнер Бюро «Др. Еміл Бенатов та Партнери», доктор філософії у галузі технічних наук

Двом видатним постатям минулого — підприємцю Натаніелю Ротшильду та прем'єру Великобританії серу Вінстону Черчиллю — приписують висловлювання: «Хто володіє інформацією, той володіє світом». У сфері набуття прав та захисту об'єктів інтелектуальної власності наріжним каменем методології та процедури є саме інформаційна складова. Проте у контексті задекларованої реформи державної IP‑системи питанню створення «патентного відомства у смартфоні», на жаль, приділяється мінімальна (скоріше декларативна) увага.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У «докомп'ютерні» часи експерти та патентні повірені були завсідниками читальних залів спеціалізованих бібліотек, адже всі пошукові дослідження здійснювалися за допомогою відповідних офіційних бюлетенів патентних відомств і так званих реферативних журналів. Зараз складно уявити, скільки часу на початку 90‑х років відбирав попередній пошук тотожних та схожих позначень для потреб реєстрації торговельних знаків, на який сьогодні завдяки новітнім технологіям витрачається кілька секунд.

В Україні виконання завдань, визначених Уповноваженим органом управління, із забезпечення розвитку та функціонування державної системи правової охорони інтелектуальної власності (наразі Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства) покладене на Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності (УКРПАТЕНТ)», яке здійснює експертизу об'єктів права інтелектуальної власності та забезпечує ведення відповідних державних реєстрів.

Згідно з п. 3.3.1 Статуту ДП «УКРПАТЕНТ», предметом діяльності підприємства є «… інформатизація та автоматизація виробничих процесів державної системи правової охорони інтелектуальної власності, створення інформаційної інфраструктури, розробка спеціалізованого програмного забезпечення та баз даних; створення, актуалізація та забезпечення функціонування патентно-інформаційної бази, необхідної для експертизи заявок та довідково-пошукового апарату; проведення інформаційного пошуку щодо заявлених об'єктів права інтелектуальної власності, підготовка відповідних звітів та забезпечення експертам доступу до необхідних джерел інформації».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати