12 листопада 2020, 12:32

Трудові спори: рівність сторін чи Феміда на боці працівника?

Судовий спір про звільнення чи стягнення подвійної заробітної плати?

Павлина Ратушняк
Павлина Ратушняк «Альянс Ратушняк і Партнери, ЮК» юрист, адвокат

У повсякденній бізнес-діяльності виникає багато питань, пов’язаних з персоналом, у т.ч. щодо звільнення, прийняття, умов роботи тощо. Саме завдяки працівникам компанії мають можливість здійснювати свою діяльність, та водночас дуже часто при припиненні трудових відносин виникають спори, у т.ч. судові.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Часто у фільмах ми бачимо сцену, де працівник у конфліктній ситуації зі сльозами на очах пише заяву з наміром звільнитися. Або ж (переважно у американських серіалах), навпаки, роботодавець каже: «Звільнено», і вже буквально за декілька хвилин наступний кадр яскраво демонструє, як працівник їде у ліфті і тримає картонну коробку з речами, з якої виглядає фікус. У фільмах, як правило, питання звільнення завершується на «коробці з фікусом», але формально і практично це лише початок спору. Законом працівнику надане право оскаржити звільнення до суду у місячний строк.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати