28 січня 2020, 12:02

Кар'єрні перипетії

Звільнення працівника за ініціативою роботодавця у проєкті закону «Про працю» та підстави для звільнення в різних країнах світу

Опубліковано в №2 (708)

Андрій Цвєтков
Андрій Цвєтков «Гесторс, АО» керуючий партнер, к.ю.н., адвокат

Новий рік дарує нам надію на зміну соціалістичних правових норм Кодексу законів про працю України 1971 р. Добре це чи погано — дізнаємося згодом. Перед новим 2020 р. уряд країни вніс у Парламент законопроєкт «Про працю» №2708. Паралельно з ним у Парламенті були зареєстровані два інших проєкти, які конкурують з урядовим. Поки Верховна Рада України не прийняла відповідний проєкт в цілому, розглянемо істотні розширення підстав для звільнення працівника за ініціативою роботодавця.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Отже, відповідно до ч. 1 ст. 35 законопроєкту, роботодавець має право за власною ініціативою розірвати трудовий договір з працівником. Про рішення розірвати трудовий договір роботодавець повинен повідомити працівника письмово або засобами електронного зв'язку, зазначеними у трудовому договорі, у такий строк:

  • не менше ніж 15 днів, якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить не більше ніж 6 місяців;
  • не менше ніж 30 днів, якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад 6 місяців;
  • не менше ніж за 60 днів, якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад 5 років;
  • не менше ніж за 90 днів, якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад 10 років.
Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати