09 лютого 2021, 12:08

Дистанційна та надомна робота: ключові відмінності

Ірина Марчук
Ірина Марчук «АО «ЕЛЕГІТ» адвокат, старший партнер

04.02.2021 р. Верховна Рада України прийняла Закон про удосконалення правового регулювання дистанційної роботи (законопроект №4051). Після набрання ним чинності такі терміни, як дистанційна та надомна робота, набудуть закріплення в законодавстві. У чинному Кодексі законів про працю міститься лише коротка згадка про можливість виконання надомної роботи. Відтак, доповнення Кодексу ст. 601, 602 є значним кроком уперед та, по суті, фіксацією відносин між роботодавцями та працівниками, які вже давно існують на практиці.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Надомна робота

Основною відмінною ознакою надомної роботи є виконання працівником роботи за місцем проживання або в інших визначених ним приміщеннях. Тобто місце виконання роботи є фіксованим та знаходиться поза виробничими чи робочими приміщеннями роботодавця. Зміна робочого місця без попереднього погодження з роботодавцем забороняється. Вона погоджується з роботодавцем навіть тоді, коли працівник не може виконувати роботу з незалежних від нього причин.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати