«Постанови ДАІ, винесені без залучення юриста, якщо про це особою, що притягається до адміністративної відповідальності, було заявлено клопотання, підлягають скасуванню, оскільки винесені з порушенням права на правову допомогу, гарантовану національним законодавством та нормами міжнародного права.»
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська
Серед більшості автолюбителів побутує думка, що накладення штрафу інспектором ДАІ на місці зупинки – явище безальтернативне і остаточне. Адже зазвичай суперечка на дорозі інспектора ДАІ і не згодного з його звинуваченнями автомобіліста закінчується оформленням протоколу та штрафом.
Оскільки судитися з ДАІ готові одиниці, переважна більшість водіїв, які вважають, що їх оштрафували незаслужено, змушені сплатити штраф у 15денний термін, як це передбачено Постановою. При цьому пояснення водія в протоколі про те, що він не згоден з рішенням інспектора, так і залишається особистим, нічого не вартим висловом водія.
Однак не все так однозначно. В українських автолюбителів з’явилася можливість вивести вирішення спірних питань з інспекторами ДАІ при оформленні протоколів про порушення Правил дорожнього руху на новий рівень. Точніше, така можливість передбачена законодавством вже досить давно, але в силу певних обставин нею практично ніхто не користувався.