17 вересня 2013, 11:49

Як уникнути штрафів ДАІ на місці зупинки

Право водія на юридичний захист

Опубліковано в №38 (380)

Олег Педина «Авторадник, центр підтримки водіїв, ВОГО» Голова

«Постанови ДАІ, винесені без залучення юриста, якщо про це особою, що притягається до адміністративної відповідальності, було заявлено клопотання, підлягають скасуванню, оскільки винесені з порушенням права на правову допомогу, гарантовану національним законодавством та нормами міжнародного права.»


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Уповноважений Верховної Ради України з прав людини  Валерія Лутковська

 

Серед більшості автолюбителів побутує думка, що накладення штрафу інспектором ДАІ на місці зупинки – явище безальтернативне і остаточне. Адже зазвичай суперечка на дорозі інспектора ДАІ і не згодного з його звинуваченнями автомобіліста закінчується оформленням протоколу та штрафом.

Оскільки судитися з ДАІ готові одиниці, переважна більшість водіїв, які вважають, що їх оштрафували незаслужено, змушені сплатити штраф у 15­денний термін, як це передбачено Постановою. При цьому пояснення водія в протоколі про те, що він не згоден з рішенням інспектора, так і залишається особистим, нічого не вартим висловом водія.

Однак не все так однозначно. В українських автолюбителів з’явилася можливість вивести вирішення спірних питань з інспекторами ДАІ при оформленні протоколів про порушення Правил дорожнього руху на новий рівень. Точніше, така можливість передбачена законодавством вже досить давно, але в силу певних обставин нею практично ніхто не користувався.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати