31 травня 2024, 14:11

В Україні запроваджують європейські норми «автоцивілки»: як, для чого і чому?

Ангеліна Печериця
Ангеліна Печериця «Main Business Partner» юристка

21 травня 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8300 «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Цей закон покликаний докорінно змінити ринок автоцивілки та запровадити європейські стандарти страхування в Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Сьогодні фактично триває реформа автосрахування. Її мета — імплементувати законодавство ЄС та оновити український страховий ринок. Зміни відбуватимуться поступово, Нацбанк оновлюватиме нормативні акти для страховиків, а самі страхові компанії зобов'язані будуть їх поступово виконувати.

Що передбачає новий закон про страхування: основне.

  • Поетапне збільшення страхових виплат (згідно з Директивою 2009/103/ЄС). З 2025 року виплата страхового відшкодування за пошкоджене в ДТП майно становитиме 250 тис. грн (зараз 160 тис.) але не більше 1, 25 млн на подію. За шкоду заподіяну здоров'ю, 500 тис. грн (зараз 320 тис.) але не більше 5 млн на подію. З 2026 року ці виплати зростуть більш ніж вдвічі.

  • Розширення застосування «європротоколу». Оформити заяву про страхове відшкодування можна без участі поліції. Скасовуються ліміти страхового відшкодування.

  • Швидке здійснення виплат. Страховик протягом 90 календарних днів від дня отримання заяви та документів, встановлених законом, зобов’язаний здійснити виплату.

  • Пряме врегулювання збитків. Якщо в ході ДТП постраждав лише автомобіль, особа, якій завдано збитки, зможе звертатися за виплатою до свого страховика, незалежно від того чи застраховано відповідальність винуватця, чи ні.

  • Зміни в розрахунку страхової виплати. Відтепер вони будуть здійснюватися без врахування зносу автомобіля. Крім того, страховики спонукатимуть клієнтів здійснювати виплату одразу на СТО.

  • Перевірка наявності полісу поліцією. Розширено переліку підстав, коли органи Національної поліції мають право перевіряти наявність ОСЦПВ.

Реформа автоцивілки є одним із кроків на шляху до вступу України в ЄС, адже вона спрямована на приведення українського ринку автострахування у відповідність до європейських норм. Очікується, що вона зробить ринок страхування прозорішим і доступним для українців.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати