17 грудня 2013, 16:22

Значення судових витрат для цивільного та господарського процесу

Опубліковано в №51-52 (393-394)

Ксенія Забродська «ЛЕКСФОР, ЮФ» Адвокат, старший юрист

Як відомо, сторона судового процесу має право на компенсацію судових витрат, до яких входять, серед іншого, витрати на правову допомогу і витрати на проїзд до місця судового розгляду, а також найм житла. Причому в деяких випадках клопотання про компенсацію судових витрат може бути визначальним у процесуальній поведінці протилежної сторони.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Наприклад, у справах про захист прав споживачів споживачі звільнені від сплати судового збору і впевнені у своїй фінансовій безкарності навіть у випадку відмови в задоволенні позовних вимог: «Я нічого не втрачаю, це для мене як хобі». У нашій практиці клопотання про компенсацію судових витрат клієнта – відповідача у спорі призвело до залишення позову без розгляду внаслідок заяви позивача, що зекономило витрати клієнта на судовий розгляд. В іншій тривалій справі про захист прав споживачів, ускладненій декількома експертизами, таке клопотання стало каталізатором ухвалення судом рішення про відмову в позові на наступному ж засіданні. На користь клієнта було стягнуто безпрецедентну суму судових витрат. Однак при підготовці зазначених клопотань необхідно враховувати деякі правила.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати