15 січня 2013, 22:24

Виконання рішень судів України в площині Європейських стандартів та стандартів Європейського суду з прав людини

Коментар практики ЄСПЛ

Опубліковано в №01-02 (343-344)

Геннадій Авраменко Голова Ради адвокатів Чернігівської обл., завідувач Спеціалізованою юридичною консультацією у справах Європейського суду з прав людини, почесний професор Віденського міжнародного університету

15 січня 2010 року стало остаточним (за термінологією національного законодавства «набрало законної сили») так зване «пілотне» Рішення Європейського суду з прав людини (далі – Суд) від 15 жовтня 2009 року у справі «Юрій Миколайович Іванов проти України».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Суд дуже рідко застосовує процедуру «пілотного» рішення, оскільки такі рішення свідчать про вкрай незадовільну ситуацію в державі з дотриманням прав людини. На день ухвалення цього рішення воно було четвертим у практиці Суду взагалі і перше – відносно України.

Застосування в цій справі процедури «пілотного» рішення означає визнання Судом існування в Україні структурних проблем, які лежать в основі порушень. У даній справі це проблема масових порушень з боку держави прав людини з питань, у яких вона домоглася позитивних рішень національних судів, що є порушенням пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, учасником якої є Україна.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати