21 січня 2014, 18:24

Відвід судді як складова судового процесу

Про недоліки, шляхи вдосконалення і можливості використання процедури відводу судді

Опубліковано в №01-02 (395-396)

Юрій Стеценко
Юрій Стеценко К. ю. н., адвокат, приватна практика

Стан судочинства в Україні упродовж останніх декількох років висвітлив актуальність проблеми реалізації права особи, яка бере участь у справі, заявити відвід судді. Це право розглядається як спосіб забезпечення права на незалежний та безсторонній суд. Дієвість механізму його реалізації тісно пов’язана з рівнем довіри людей до суду як до органу влади.

У теорії підстави для відводу судді поділяють на такі, що мають об’єктивний і суб’єктивний характер. До об’єктивних належать: участь судді у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, особиста участь судді у справі як учасника провадження, родинні зв’язки судді з учасниками процесу, що можна прослідкувати, дослідивши певні документи. Тому за цими підставами зазвичай питань щодо їх застосування не виникає. Однак вони постають стосовно іншої підстави, яку відносять до підстав суб’єктивного характеру: якщо є обставини, які викликають в учасника процесу сумнів в об’єктивності та неупередженості судді.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати