18 березня 2021, 15:30

Верховний Суд: порушення процедури податкових перевірок — першочергова підстава для скасування податкових донарахувань

Володимир Наконечний
Володимир Наконечний «Marchenko Partners» старший юрист

Попередній рік у сфері податків чи не найбільше запам’ятався введенням тимчасових норм, що пов’язані з пандемією Covid-19, набранням чинності законодавчими змінами про імплементацію плану BEPS, податковими нововведеннями для окремих індустрій (скажімо, запровадженням «акцизу на IQOS»). Можливо, через широке висвітлення цих тем у ЗМІ поза увагою широкої аудиторії залишився свого роду переворот у справах про оскарження податкових донарахувань і штрафів: Верховний Суд чітко вказав, що порушення ДПС процедури проведення перевірок є першочерговою підставою для скасування податкових повідомлень-рішень (далі — ППР).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З іншого боку, неактивне обговорення нової практики можна пояснити тим, що юристи насторожено поставились до нового підходу Верховного Суду. який ішов врозріз з правозастосуванням останніх кількох років, тому чекали, поки новий підхід ствердиться, перш ніж голосно говорити про нові аргументи на користь клієнтів у податкових спорах. Друга половина 2020 — початок 2021 р. показали, що новий підхід — не одне «випадкове» рішення. Навпаки. Верховний Суд розвинув та допрацював нову позицію, а суди першої та апеляційної інстанцій почали активно її застосовувати.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати