15 жовтня 2013, 12:19

Тенденції українського судочинства: проблемні аспекти

За матеріалами ІІ Судового форуму

Опубліковано в №42 (384)

З метою обміну досвідом між фахівцями судового процесу, обговорення нагальних проблем, що виникають у роботі правників під час здійснення своєї діяльності днями у столиці відбувся II Судовий форум. Цей захід насамперед розрахований на юристів, робота яких пов’язана зі щоденним захистом інтересів клієнтів у суді. Як показав досвід минулорічного І Судового форуму, цей захід є вкрай актуальним для України, з огляду на реформу процесуального законодавства та судову реформу. Чи не вперше вдалося зібрати під одним дахом таку велику кількість суддів та юристів одночасно.

Серед доповідачів та учасників форуму були провідні юристи, які практикують у відповідних галузях права, представники спеціалізованих судів та судів загальної юрисдикції, вітчизняні науковці.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


II Судовий форум поєднав широкий спектр поглядів і думок визнаних експертів з різних галузей права, які зібралися з метою обговорення актуальних питань процесуального законодавства та нещодавньої судової практики.

 

Відстоюйте права!

Аналізуючи стан правового регулювання та здійснення правосуддя в Україні, суддя Верховного Суду України Микола Гусак зазначив, що, як свідчить практика, представники юридичної спільноти сьогодні зовсім не відстоюють свої законні права. «Є речі, які концептуально неправильно побудовані у нашій державі. Але ви, юристи, – мовчите. Зокрема, порядок перегляду або прийняття касаційних скарг у судах адміністративної та цивільної юрисдикції. Непоодинокі випадки, коли суддя одноосібно відмовляє в прийнятті скарги з підстави, що скарга не обґрунтована. Виникає питання: це здійснення правосуддя, яке гарантоване п. 8 ч. 3 ст. 129 Конституції України, де одним з основних принципів правосуддя є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження, крім випадків установлених законом? Звісно, ні. Конституція і два рішення Конституційного Суду України з цього приводу не торкаються такого тлумачення, навіть за підозри, що в Україні так може здійснюватися правосуддя. Збиралися Асоціація правників України, Асоціація адвокатів України з цього приводу? Щось вирішували, зверталися до Верховної Ради з цього питання? Ні, ми просто пристосовуємося до курсу і разом з курсом здійснюємо захист чи представлення інтересів», – каже пан Гусак.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати