15 січня 2013, 23:12

Судовий контроль за реалізацією дискреційних повноважень влади

Повноваження адміністративних судів та практика застосування цих повноважень

Опубліковано в №01-02 (343-344)

Марк Бєлкін
Марк Бєлкін к.ю.н., адвокат

«За відсутності у будь-кого дискреційної влади корупція була б взагалі неможливою» (С. Роуз-Аккерман, професор Єльського університету)


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Дискреційні повноваження органів виконавчої влади, межі й умови їх здійснення та небезпеки для прав і свобод громадян, які створює застосування цих повноважень, привертає все більшу увагу демократичних суспільств. Свідченням цієї уваги є, зокрема, прийняття Комітетом Міністрів Ради Європи Рекомендації від 11.03.1980 р. № R(80)2 Державам-членам «Стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень». У цій Рекомендації констатується, що, по-перше, коло питань, які вирішують адміністративні органи влади, дедалі розширюється і що під час їх вирішення такі органи часто стикаються з необхідністю застосування дискреційних повноважень; по-друге, що в таких умовах доцільним є впровадити заходи, які б забезпечували захист прав, свобод та інтересів як фізичних, так і юридичних осіб проти свавілля чи будь-яких інших зловживань дискреційними повноваженнями, але в той же час не заважали цим органам досягати мети, задля якої вони наділені такими повноваженнями.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
2
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати