01 жовтня 2013, 11:03

Рада суддів адміністративних судів: вибір зроблено

За підсумками конференції суддів адміністративних судів України

Опубліковано в №40 (382)

Звіт ради суддів адміністративних судів 2010–2013 року скликання, стан адміністративного судочинства та шляхи його вдосконалення, організаційно-матеріальне забезпечення діяльності адмінсудів – ці та інші питання обговорювалися 20 вересня 2013 року в приміщенні Вищого адміністративного суду України, де відбулася конференція суддів адміністративних судів України. Окрім інших делегатів, у роботі конференції взяли участь керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента України Вадим Фесенко, Голова Вищої ради юстиції Олександр Лавринович, Голова Вищого адміністративного суду України Ігор Темкіжев, Голова Ради суддів адмінсудів Микола Кобилянський, заступник Голови Верховного Суду України Віктор Кривенко, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін, Голова Ради суддів загальних судів Інна Отрош, заступник Голови Ради суддів України Раїса Ханова, Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк, Голова Ради суддів господарських судів Артур Ємельянов та ін.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Аналізуючи пройдене…

 

Зокрема, Микола Кобилянський наголосив під час конференції, що діяльність органів суддівського самоврядування ефективно сприяє забезпеченню самостійності судів і незалежності суддів.

Серед іншого, пан Кобилянський також зауважив, що Рада суддів адміністративних судів України (далі – РСАС України) 2010–2013 років скликання провела 43 засідання, на яких було прийнято понад 570 рішень. До органів державної влади та органів суддівського самоврядування надіслано понад 1300 листів щодо вирішення питань діяльності адміністративних судів.

Рада суддів вивчила стан організації роботи шістнадцяти адміністративних судів, яким за результатами вивчення роботи було надано методичну і практичну допомогу. Як наслідок, у цих судах покращилася організація роботи і суттєво зменшився показник скасованих рішень.

Варто також відзначити, що РСАС України спільно з фахівцями Вищого адміністративного суду України і Державної судової адміністрації України, які входили до складу робочої групи, розробили і прийняли нову редакцію Методичних рекомендацій щодо вивчення стану організації роботи апеляційних та окружних адміністративних судів.

Микола Кобилянський також повідомив, що постійну увагу Рада суддів адміністративних судів України приділяла питанню фінансового забезпечення адміністративних судів. За період 2010–2013 років це питання розглядалося Радою суддів 11 разів. З метою покращення фінансування судів РСАС України надіслала низку звернень і листів до Президента, Прем’єр-міністра, Державної судової адміністрації. Зокрема, для вирішення питання щодо підвищення рівня оплати праці співробітників апаратів окружних і апеляційних адмінсудів у квітні цього року Рада звернулася до Президента України та Прем’єр-міністра. Утім, за словами Голови РСАС України, незважаючи на систематичне здійснення відповідних заходів, залишається проблемним питання забезпечення апеляційних та окружних адміністративних судів приміщеннями, придатними для здійснення правосуддя. Основна причина – недостатність фінансування капітальних видатків. При цьому з питань щодо покращення цієї ситуації Рада суддів зверталася до Кабінету Міністрів, Державної судової адміністрації.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати