Ми живемо в часи, коли інститут страхування вже не вважається чимось захмарним та непотрібним, а укладення договору страхування стає звичною справою для фізичних осіб та представників бізнес-сектору, які бажають мінімізувати свої ризики. Водночас зі збільшенням кількості охочих захистити себе від майнових та особистих втрат, пропорційно зростає кількість страхових спорів, які розглядаються в судах України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
На допомогу формуванню єдиної правозастосовчої практики у процесі вирішення страхових спорів приходить «принцип прецедентності», запроваджений чинним процесуальним законодавством, який полягає в тому, що під час вибору та застосування норми права суди зобов’язані враховувати висновки, викладені у постановах Верховного Суду.
Верховний Суд (зокрема, Велика Палата, Касаційний господарський та Касаційний цивільний суди в його складі) вже здійснив регулювання основних проблемних питань у сфері страхування та поставив крапку в підходах до їх вирішення.