02 липня 2019, 16:26

Оскарження рішення щодо розподілу судових витрат: платити чи не платити судовий збір?

Опубліковано в №27 (681)

Хоча розподіл судових витрат відбувається без відкриття нового судового провадження після завершення розгляду справи по суті, з появою нових процесуальних кодексів це питання стало фактично окремою категорією судових спорів. Судова практика розробила підходи до вирішення багатьох питань, які виникають під час розподілу судових витрат (зокрема, витрат на професійну правничу допомогу), як у матеріальних аспектах (наприклад, співмірність розміру витрат), так і в процесуальних. Водночас, як і в багатьох інших категоріях спорів, існують розбіжності у позиціях судів. Зокрема, у питанні щодо сплати судового збору за оскарження рішення суду в частині розподілу судових витрат Верховний Суд та апеляційні суди мають чотири різні позиції. Отже, чи потрібно платити? Якщо так, то скільки?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Що каже законодавець?

Розподіл судових витрат здійснюється судом або в рішенні по суті спору (якщо сторони надали всі докази на підтвердження судових витрат до виходу суду до нарадчої кімнати), або в додатковому судовому рішенні (якщо сторони скористалися своїм правом подати докази на підтвердження понесення судових витрат протягом 5‑ти днів після винесення рішення суду по суті спору).

Таким чином, оскарження рішення щодо розподілу судових витрат може відбуватися або шляхом оскарження рішення по суті спору в частині розподілу судових витрат, або шляхом оскарження додаткового судового рішення.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати