16 липня 2013, 11:11

Методологічні засади модернізації Конституції України

Проблеми оновлення Основного Закону

Опубліковано в №29-30 (371-372)

Юрій Шемшученко
Юрій Шемшученко Заступник Голови Конституційної Асамблеї, директор Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України

Як відомо, нещодавно в Києві відбулося чергове пленарне засідання Конституційної Асамблеї. На ньому було розглянуто питання про проект Концепції внесення змін до чинної Конституції України. Прийнято рішення взяти за основу підготовлений Асамблеєю проект.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Сутність підготовлюваної Конституційною Асамблеєю Концепції полягає в тому, що вона має стати методологічною базою для другого етапу роботи Асамблеї  опрацювання проекту Закону «Про внесення змін до Конституції України». Поданий на обговорення проект Концепції в цілому складає конструктивну основу майбутньої Концепції. Він ґрунтується на історичному досвіді українського конституціоналізму, практиці реалізації чинної Конституції України і досвіді світового та європейського конституціоналізму. Він спрямований на вдосконалення Основного Закону держави і суспільства, за яким житимуть наші діти і онуки.

Якісна Конституція  це системний і комплексний політико­правовий акт, вершина айсбергу національного законодавства. У цьому контексті для науково обґрунтованого оновлення Конституції визначальне значення мають методологічні засади відповідної роботи.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати