19 листопада 2013, 13:02

Докази для судового розгляду справи про порушення прав людини в Інтернеті

Судова практика

Опубліковано в №46-47 (388-389)

Олексій Дорошенко
Олексій Дорошенко «PROXIMA, ЮК» Керуючий партнер

У судовому порядку вирішуються найчастіше три категорії справ, доказами у яких є матеріали з мережі Інтернет:


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1. Про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації.

2. Про припинення порушення права інтелектуальної власності на торговельні марки.

3. Адміністративні та господарські справи майнового характеру.

У будь­якому випадку позивач повинен надати до суду документи, які підтверджують, на його думку, порушення прав або виступають додатковими доказами порушення прав. Скриншот, на якому міститься інформація або матеріал, який порушує права, повинен бути засвідчений належним чином.

19 березня 2013 року у Верховній Раді України був зареєстрований проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення доказів нотаріусом», який надавав нотаріусам право документувати зміст будь­якого сайту. Однак 12 червня 2013 року він був повернутий на доопрацювання після звернень низки профільних громадських об’єднань. Вони не надали жодних обґрунтувань своєї позиції, бо формулювання, що «більшість сайтів побудована на схожих принципах візуалізації контенту, а інформація створюється і поширюється швидко і так само швидко може бути прихована або знищена, зазначений законопроект на практиці не виправдає покладених цілей» не дає чіткої відповіді про те, що необхідно виправити у законопроекті.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати