25 січня 2019, 11:53

Визнання рішень іноземних судів про стягнення аліментів: міф чи реальність?

Опубліковано в №2-3 (656-657)

Сучасний світ став настільки тісним, що інтернаціональні шлюби вже нікого не дивують. На жаль, з тією ж швидкістю, з якою більшість закоханих одружуються, вони приходять до розірвання шлюбу. Проте питання розірвання шлюбу вирішується швидко — достатньо звернутися із заявою до відповідного органу, як її буде задоволено. Однак ситуація набирає ваги, якщо у шлюбі народилися діти. Отже, постає питання про те, як після розірвання шлюбу продовжувати піклуватися про свою дитину, незважаючи на те, що один з подружжя проживає в іншій країні. Одним з таких способів є виплата аліментних платежів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Сьогодні поширеною є практика звернення до національних судів з позовом про стягнення аліментів, коли стягувач з дитиною проживає на території України. Проте трапляються ситуації, коли стягувач з дитиною змінили місце свого звичайного проживання на іншу країну. Тому актуальним стає питання, яким чином рішення іноземного суду про стягнення аліментів можна виконати в Україні, в країні, де проживає боржник. Наскільки механізм визнання та виконання іноземних рішень реальний в Україні?

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати