25 січня 2019, 10:59

Аліментні зобов'язання як перешкода виїзду платника аліментів за кордон

Опубліковано в №2-3 (656-657)

Питання виїзду одного з батьків за кордон на постійне місце проживання є взаємозалежним від сплати аліментів за весь період до досягнення дитиною повноліття.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У ч. 4 ст. 181 Сімейного кодексу України (далі — СК України) передбачено: «У разі виїзду одного з батьків за кордон на постійне проживання в державу, з якою Україна не має договору про надання правової допомоги, аліменти стягуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

Відповідно до ч. 6 ст. 181 СК України: «Якщо після набрання рішенням суду законної сили, згідно з яким з одного з батьків стягуються аліменти, він виїжджає для постійного проживання в державу, з якою Україна не має договору про правову допомогу. За рішенням суду, до виїзду за межі України з нього може бути стягнуто аліменти за весь період до досягнення дитиною повноліття».

У ч. 5 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» зазначено: «У разі виїзду боржника на постійне проживання до держави, з якою Україна не уклала договорів про надання правової допомоги, за рішенням суду до виїзду боржника за кордон стягнення аліментів здійснюється за весь період до досягнення дитиною повноліття».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати