Як відомо, уже з 1 вересня минулого року діє так звана світова новинка – трансфертне ціноутворення, що націлена збільшити надходження до державного бюджету за рахунок податкових обмежень на операції українського бізнесу з іноземними компаніями.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Можна відзначити, що й на наших теренах поширилася світова політика. Утім, як не парадоксально, але операції, за яких український бізнес перераховує кошти на рахунки закордонних компаній, обмежуються встановленням податків чи подібних платежів, але коли від тих же іноземних компаній кошти повертаються в Україну, то всі радіють через те, що «прийшли іноземні інвестиції».
Так, з введенням трансфертного ціноутворення для бізнесу виникли додаткові санкції за порушення податкового законодавства.
Зокрема, у Податковому кодексі України (далі – ПКУ) йдеться, що в разі ненадання платником податків звіту та/або обов’язкової документації про здійснені ним протягом звітного періоду контрольовані операції, Міністерство доходів і зборів України може застосувати штрафи в розмірі:
– 5% від загальної суми контрольованих операцій – у разі ненадання звіту про контрольовані операції;
– щодо великих платників податків 100 розмірів мінімальної заробітної плати – у разі ненадання єдиного документа, складеного в довільній формі, що містить наступну інформацію:
а) дані про пов’язаних осіб, що дозволяють їх ідентифікувати (включаючи найменування держав (територій), податковими резидентами яких такі особи є);