21 травня 2013, 16:36

Щодо діяльності нового органу

Міністерство доходів і зборів України вимагає подавати незатверджену декларацію

Опубліковано в №21 (363)

Такого в історії незалежної України ще не було (щонайменше, я не пам’ятаю), щоб до моменту подачі податкової звітності центральний орган виконавчої влади з питань: забезпечення формування єдиної державної податкової політики (так зараз визначена роль Міністерства доходів і зборів України (далі – Міндоходів України) не затвердив форму податкової декларації і вимагав подавати звітність по проекту, який, можливо, ще не буде затверджений.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, Міндоходів України направило Державним податковим службам в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, окружній ДПС – Центральному офісу з обслуговування великих платників податків ДПС Лист від 24.04.2013 № 2174/7/99-99-19-04-03-17, який брехливо названий «Про затвердження Декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами». Насправді з цього Листа можна дізнатися, що Міндоходів України не виконало свій конституційний обов’язок і насправді не затвердило форму Декларації з особливого податку. Про це прямо повідомляється у Листі. Зокрема, у Листі йдеться про те, що Міністерством доходів і зборів України тільки розроблено проект наказу «Про затвердження Декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами, Порядку заповнення та подання Декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами», який начебто додається до Листа. Але відповідним нормативно-правовим актом цей проект ще не став. Натомість, незважаючи на свою бездіяльність, Міністерство доходів і зборів України рекомендує (??) платникам податків до затвердження відповідного наказу використовувати запропоновану форму декларації для її подання до органів державної податкової служби за своїм місцезнаходженням.

Рекомендація буцімто ні до чого не зобов’язує. Водночас, цікаво розібратися, це буде вважатися податковим порушенням ігнорування платниками «особливого податку» такої рекомендації. Видається, що на це питання слід дати негативну відповідь.

Так, згідно з п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі – податкова декларація) – документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу в строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Таким чином, контролюючому органу подається саме податкова декларація, а не її напівфабрикат.

Відповідно до п. 46.5 ст. 46 Податкового кодексу України форма податкової декларації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Згідно з п. 48.1 ст. 48 Податкового кодексу України податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати