Відповідно до положень ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПК України) податковою декларацією вважається документ, що подається платником податків контролюючому органу в строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Подання податкової декларації згідно зі ст. 49 ПК України є обов’язком платника податків, за невиконання якого передбачена відповідальність.
Форма податкової декларації відповідно до п. 46.5 ст. 46 ПК України встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Таким центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, згідно з п. 1 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого Указом Президента України від 08.04.2011 року за № 446/2011, є Міністерство фінансів України.
Однак відповідно до повноважень Міністерства фінансів України, визначених у його положенні, у останнього не має права на встановлення форм податкової декларації. Такі повноваження, згідно з пп. 2 п. 4 Положення про Міністерство доходів і зборів України, затвердженого Указом Президента України від 18.03.2013 року за № 141/2013, покладено на Міністерство доходів і зборів України.