21 травня 2013, 16:36

Щодо діяльності нового органу

Міністерство доходів і зборів України вимагає подавати незатверджену декларацію

Опубліковано в №21 (363)

Форма декларації мала рекомендаційний характер

Анатолій Кужель «Де Факто ­Консалтинг Груп, ЮФ» Директор

Міністерство доходів і зборів України у своєму листі від 24.04.2013 р. № 2174/7/99-99-19-04-03-17 повідомило про розробку проекту наказу «Про затвердження Декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами, Порядку заповнення та подання Декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами» та порекомендувало платникам податків використовувати його для складання звітності за I квартал 2013 року до затвердження відповідного наказу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Утім, незважаючи на рекомендаційний характер, Міндоходів вказало на те, що платники особливого податку мають подати податкову декларацію за І квартал поточного року не пізніше 13 травня 2013 року, форма якої наведена в додатку до листа з посиланням на проект наказу.

Проте проект не є нормативним актом, а тому не підлягає обов’язковому застосуванню та повинен сприйматися платниками в якості довідкової інформації.

Податковий кодекс визначає обов’язок для платників податків щодо ведення та подання звітності виключно у формах та порядку, встановленому податковим законодавством.

Обов’язковою умовою щодо встановлення нової форми податкової декларації є оприлюднення такої форми звітності. З приводу цього податкове законодавство містить застереження, за яким передбачає правило щодо визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0