12 лютого 2019, 14:30

Як не проґавити житло

Або що потрібно знати, купуючи квартиру

Опубліковано в №7 (661)

Олександр Моргун, приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу

Як свідчить практика, у разі купівлі квартири в будинку, який тільки будується або який ще не введений в експлуатацію та право власності на квартири ще не оформлено, покупцю не вдасться на 100% захистити себе від ризиків. Однак спробуємо розібратися, як можна звести до мінімуму всі ці ризики.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Отже, купуючи квартиру в новобудові, необхідно звертати увагу не лише на проект будинку, оформлену дизайнерами візуалізацію квартир, планування, локацію (що також є не менш важливими чинниками). Після того як ви обрали квартиру своєї мрії, потрібно з головою зануритися в юридичні тонкощі оформлення своїх прав на квартиру, ознайомитися з документами забудовника, а також з документами, на підставі яких він здійснює будівництво.

Для цього можна заручитися допомогою кваліфікованого юриста або зробити це самостійно. Передусім, потрібно попросити забудовника, щоб він надав вам весь наявний у нього пакет документів, на підставі яких він здійснює будівництво. Перше, що має вас насторожити — це коли забудовник з відомих лише йому підстав не хоче надавати вам для ознайомлення документи. На мою думку, це підстава замислитися над тим, чи взагалі потрібно далі комунікувати з цим забудовником. Якщо ваш забудовник без будь-яких вагань надає вам документи, тоді поговоримо, на що потрібно звернути увагу та перевірити.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати