10 вересня 2013, 13:55

Внесення легкового автомобіля до статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю як іноземної інвестиції

Окремі питання практики

Опубліковано в №37 (379)

Руслан Гелеверя «Легітимус, АК» Юрист

Іноземне інвестування в економіку України здійснюється різними способами, зокрема і шляхом створення на території нашої держави підприємств з іноземними інвестиціями. Тема іноземного інвестування є далеко не новою для сучасної України, але, незважаючи на це, деякі моменти в силу динамічного розвитку суспільних відносин потребують додаткового дослідження та обговорення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 Саме з цього приводу нами була обрана тема, присвячена особливостям такого різновиду іноземної інвестиції, як внесення майна, а саме – легкового автомобіля, до статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) фізичною особою – нерезидентом. На законодавчому рівні це питання врегульовано наступними нормативно­правовими актами: Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Податковим кодексом України, Законом України «Про господарські товариства», Законом України «Про режим іноземного інвестування» та ін.

Насамперед слід зазначити, що згідно з чинним законодавством України внесок іноземного інвестора до статутного капіталу підприємства з іноземними інвестиціями звільняється від ввізного мита. Важливо пам’ятати, що для класифікації підприємства як підприємства з іноземними інвестиціями частка нерезидента в статутному капіталу повинна бути не менше ніж 10%. Обов’язок сплати ввізного мита може виникнути у підприємства з іноземними інвестиціями тільки у випадку відчуження автомобіля, що є внеском до статутного капіталу ТОВ протягом трьох років з моменту зарахування іноземної інвестиції на баланс ТОВ.

У такому випадку сплачуються наступні платежі: ПДВ 20%, акцизний податок та податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів
(з 1 вересня 2013 року). При цьому на суму ПДВ, сплачену підприємством з іноземними інвестиціями при проведенні митних процедур, може бути сформований податковий кредит. Тобто сплачена сума ПДВ враховується при оподаткуванні подальших операцій ТОВ.

 

Звільнення від сплати ввізного мита

Особливості режиму іноземного інвестування на території України визначає Закон України від 19.03.96 № 93/96­ВР «Про режим іноземного інвестування» (далі – Закон). Згідно зі статтею 1 Закону підприємство з іноземними інвестиціями – це підприємство (організація) будь­якої організаційно­правової форми, створене відповідно до законодавства України, іноземна інвестиція в статутному капіталі якого, за його наявності, становить не менше ніж 10 відсотків.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати