Чому товариство з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) є однією з найпопулярніших організаційноправових форм в Україні? Ця форма дає бізнесменам максимум свободи і є при цьому організаційно простішою, ніж ВАТ або ЗАТ.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Саме ТОВ дозволяє об’єднати майно та зусилля декількох (не більше 100) осіб для здійснення господарської діяльності, легко залучити додатковий капітал інших осіб для досягнення певної мети, рівномірно розподілити ризики від здійснення господарської діяльності.
Поняття, правила створення та діяльності ТОВ, а також права і обов’язки його учасників і засновників визначаються Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України та Законом України «Про господарські товариства».
У статті 50 Закону України «Про господарські товариства» зазначається, що товариством з обмеженою відповідальністю визнається товариство, яке має статутний капітал, розділений на частки, розмір яких визначається установчими документами.
Засновники товариства з обмеженою відповідальністю, як правило, зазначають в установчих документах товариства лише передбачені законодавством положення, використовуючи при цьому типові документи, та не враховують існуючі недоліки законодавства.
Насамперед статут ТОВ обов’язково має містити відомості про форму товариства і його назву, предмет і цілі діяльності, склад засновників і учасників, розмір і порядок утворення статутного (складеного) капіталу, порядок розподілу прибутків і збитків, склад і компетенцію органів товариства і порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, з яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів, порядок реорганізації та ліквідації товариства.
Прості й лаконічні положення установчих документів породжують найрізноманітніші проблеми у процесі діяльності ТОВ – від неможливості прийняття рішень органами управління до конфліктів між учасниками товариства. З метою уникнення проблемних моментів на початку створення ТОВ пропоную розглянути найпоширеніші питання, які допоможуть правильно скласти установчі документи.
Загальні збори учасників – вищий орган управління
Загальні збори учасників ТОВ мають право приймати рішення з усіх питань діяльності товариства.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про господарські товариства» установчі документи ТОВ обов’язково мають містити відомості про склад і компетенцію загальних зборів учасників та порядок прийняття ними рішень.