18 червня 2013, 17:04

Проблемні питання створення товариства з обмеженою відповідальністю

Що варто зазначати у статуті ТОВ

Опубліковано в №25 (367)

Олег Гайдучок

Модельні статути великої популярності ще не набули

Олег Гайдучок «Oleg Gajduchok & Company, ЮФ» Керуючий партнер

Як свідчить практика, на сьогодні в Україні створюють підприємства переважно у формі товариства з обмеженою відповідальністю (далі – товариство). Отже, наразі розглянемо декілька особливостей створення товариства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідно до законодавства товариства створюються і діють на підставі статуту. Установчі документи товариства у випадках, передбачених законодавством, мають узгоджуватися з Антимонопольним комітетом України.

На сьогодні існують так звані модельні статути, але великої популярності вони ще не набули. Якщо ж засновники вирішили створити свій статут і прописати в ньому найголовніші положення, які будуть стосуватися саме їхньої діяльності, їм слід звернути увагу на наступне:

–       у самому статуті товариства мають міститися відомості про вид товариства, предмет і його основні цілі, тобто мета, склад учасників цього товариства, найменування та місцезнаходження, розмір і порядок утворення статутного капіталу, а також чіткий порядок розподілу прибутків і збитків. Також слід звертати увагу на склад і компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними відповідних рішень, включаючи перелік питань, щодо яких необхідна кваліфікована більшість голосів. Важливим є встановлення порядку внесення змін до установчих документів і порядок ліквідації та реорганізації товариства.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0