16 квітня 2013, 14:57

Рецептурні брендблоки

Можливість розміщення Rx-препаратів у брендблоках на полицях аптек

Опубліковано в №16 (358)

Тарас Кислий
Тарас Кислий «Arzinger» партнер
Олена Кожокар
Олена Кожокар «Asters, ЮФ» юрист

Просування лікарських засобів є невід’ємною частиною успішної діяльності фармацевтичних компаній. Компанії здійснюють просування своєї продукції за допомогою реклами, що може розміщуватися на телебаченні, в Інтернеті, у журналах і газетах, а також за допомогою інших маркетингових інструментів. Останнім часом для привернення уваги покупців також використовують так звані брендблоки. Брендблок являє собою підставку для упаковки товару, що дозволяє покупцеві зручніше його оглянути.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Законодавство України містить жорсткі обмеження стосовно реклами лікарських засобів. Забороняється реклама рецептурних препаратів (Rx-препаратів), а також препаратів, занесених до переліку заборонених для рекламування. Тому для просування таких товарів мають використовуватися такі способи, які не містять ознак реклами, як це визначено чинним законодавством. Крім того, розміщення рецептурних препаратів під час їх реалізації має свою специфіку на законодавчому рівні.

Таким чином, для використання брендблоків із рецептурними препаратами необхідно враховувати наступні аспекти:

1) Брендблок не повинен містити ознак реклами. Згідно з Законом України «Про рекламу» рекламою є інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їхній інтерес щодо таких особи чи товару. При цьому потрібно враховувати, що розміщення інформації про виробника товару та/або товар у місцях, де цей товар реалізується чи надається споживачеві, у тому числі на елементах обладнання та/або оформлень місць торгівлі, а також безпосередньо на самому товарі та/або його упаковці, не вважається рекламою.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати