05 листопада 2013, 11:11

Новації в реформуванні охорони здоров’я

Аналіз проекту Закону України «Про заклади охорони здоров’я та медичне обслуговування»

Опубліковано в №45 (387)

Дмитро Алешко
Дмитро Алешко «Правовий Альянс, ЮК» керуючий партнер
Дар’я Дорощук «Правовий Альянс, ЮК» Помічник юриста

Проект Закону України «Про заклади охорони здоров’я та медичне обслуговування» (далі – законопроект) розроблено Міністерством охорони здоров’я України на виконання Указу Президента України від 12.03.2013 № 128 «Про Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» і на виконання статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я та винесено на громадське обговорення з пояснювальною запискою 1 жовтня 2013 року шляхом розміщення на офіційному веб­сайті МОЗ України в мережі Інтернет.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Законопроект є одним із системоутворюючих нормативно­правових актів у сфері реформування охорони здоров’я шляхом здійснення структурної реорганізації системи медичного забезпечення, що проявляється в запровадженні нових підходів щодо планування мережі закладів охорони здоров’я та нових механізмів фінансування закладів охорони здоров’я, збільшенні самостійності керівників закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності щодо управління фінансовими ресурсами, підвищенні конкуренції у системі охорони здоров’я.

Сфера дії законопроекту поширюється на діяльність суб’єктів господарювання, засоби державного регулювання у сфері охорони здоров’я, а також фінансові, етичні та інші засади їх функціонування.

Крім того, законопроект спрямований на підвищення ефективності роботи і вдосконалення професійного рівня лікарів шляхом запровадження індивідуального ліцензування. Запропоноване нововведення є надзвичайно позитивним моментом насамперед для пацієнта, оскільки, наслідуючи тривалий практичний досвід США та низки країн ЄС, істотно покращується якість надання медичної допомоги та медичної послуги і зростає відповідальність лікаря за дотримання виконання протоколу лікування.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати