05 лютого 2019, 14:47

Слідчим і прокурорам встановлять відповідальність за тимчасово вилучене майно

Опубліковано в №6 (660)

Ірина Плискань
Ірина Плискань «Juscutum» юрист Практики безпеки бізнесу

У Верховній Раді з'явився законопроект, яким встановлюється відповідальність слідчих і прокурорів за порушення порядку тимчасового доступу до речей та документів, тимчасового вилучення або арешту майна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Проект закону №9484 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України (щодо вдосконалення порядку застосування окремих заходів забезпечення кримінального провадження)» був розроблений з метою вдосконаленням положень щодо тимчасового доступу та вилучення інформаційних і телекомунікаційних систем.

Насамперед, законопроект орієнтований на ІТ‑галузь, яка періодично потерпає через втручання та навіть відвертий тиск з боку держави. Правоохоронці відкривають кримінальне провадження на IT‑компанії та часто вилучають технічні пристрої під час перевірок.

Законопроект розтлумачив поняття «пристрої для обробки, передавання та зберігання інформації в електронному вигляді (електронної інформації) або їхні складові» (далі — пристрої), до яких належать комп'ютери, планшети, мобільні телефони, принтери, платіжні системи тощо.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати