02 серпня 2013, 15:36

Роль і порядок залучення захисника в кримінальному законодавстві

Початок досудового розслідування та підстави закриття кримінального провадження

Опубліковано в №31-32 (373-374)

Олег Огородник
Олег Огородник Юрист, правозахисник

Порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України. Кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, кримінальним процесуальним кодексом України та іншими законами України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Метою цієї статті є дослідження окремих питань, пов’язаних з роллю захисника в кримінальному провадженні, початком досудового розслідування та підставами закриття кримінального провадження.

Відповідно до ст. 45 Кримінального процесуального кодексу (далі – КПК), яка передбачає, що захисником є адвокат, який здійснює захист підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, виправданого, особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, а також особи, стосовно якої передбачається розгляд питання про видачу іноземній державі (екстрадицію).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати