09 липня 2013, 12:13

Кримінальне провадження та умови відновлення його втрачених матеріалів

Правові підстави за чинним КПК України

Опубліковано в №27-28 (369-370)

Марина Годованюк Аспірант Національної академії прокуратури України

Кожен випадок встановлення ознак складу злочину тягне провадження у кримінальній справі, де знаходять висвітлення результати дослідження уповноваженими посадовими особами держави обставин правопорушення. У Кримінально­процесуальному кодексі України 1960 року поняття кримінальне провадження не згадується. Проте історично склалося так, що встановлений законом порядок здійснення такої державної діяльності прийнято називати кримінальним провадженням.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Статтею 3 нового Кримінального процесуального кодексу України, прийнятого Верховною Радою України 13 квітня 2012 року, визначено основні терміни Кодексу. Зокрема, зазначено, що кримінальне провадження  – це досудове розслідування і судове провадження, процесуальні дії у зв’язку із вчиненням діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність. Відповідно, досудове розслідування – це стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності. Судове провадження – кримінальне провадження у суді першої інстанції, яке включає підготовче судове провадження, судовий розгляд і ухвалення та проголошення судового рішення, провадження з перегляду судових рішень в апеляційному, касаційному порядку, Верховним Судом України, а також за нововиявленими обставинами.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати